Ruskému vědci prof. Konstantinu Korotkovovi se za pomoci bioelektrografického fotoaparátu podařilo zachytit moment, kdy duše opouští tělo umírajícího člověka. Fotografie, pořízená metodou vizualizace uvolňovaného plynu, pokročilým postupem navazujícím na známou Kirlianovu fotografii, ukazuje, jak z těla postupně odchází životní síla.
Podle Korotkova nejdříve opouští životní síla (duše) hlavu a oblast pupíku. Nejdéle se naopak zdržuje v oblasti srdce a rozkroku. Korotkov také zaznamenal, že v případě násilné a neočekávané smrti lidský energetický systém zasáhne takový zmatek, že se duše vrací zpět do těla i po jeho smrti. Důvodem může být přebytek nevyužité energie.
Ruský fyzik prof. dr. Konstantin Korotkov, PhD., vědec s dlouholetou praxí ve výzkumu, se v současné době zaměřuje na energii živých organismů. Tu lze stručně popsat jako energii elektronů, měřitelnou v elektronvoltech, která se za pomoci v organismu obsažené vody přesunuje po těle. Důležitou roli v této cirkulaci energie hrají pojivové tkáně. Tyto přesuny, kontinuální pohyb energie, byly dobře známy už starým východním kulturám – známe výrazy jako meridiány a čakry. Nyní lze pohyb energie i zdokumentovat za pomoci různých metod, k nimž patří sledování změn tělesné teploty nebo uvolňování fotonů - elektronů organismem. Korotkov nicméně tvrdí, že energetické „cesty“ nejsou přímo dané. Sice je průchod energie pravděpodobnější v určitých místech, ale vše závisí na stavu jedince a časovém cyklu, v němž se právě nachází. Lidský organismus podléhá více energetickým cyklům: dennímu, měsíčnímu, ročnímu a 11letému. Pomocí metody sledování „výstupu“ elektronů a fotonů, stimulovaného prostřednictvím elektromagnetického pole, lze měřit energii prakticky čehokoli, počínaje různými výrobky přes vodu, kameny a rostliny až k živočišným tělům včetně toho lidského.
Léčitelka J. Řeháková a šaman Patrik Hanák se na dotaz ohledně lidské duše vyjádřili stejně. Oba jsou téhož názoru, že duše člověka po smrti opouští tělo, aby mohla po určitém čase znovu žít. „Je to vlastně taková transformace,“ dodávají. „Člověk se tak v dalším životě zdokonaluje ve vlastním bytí a poučuje se z chyb, které udělal v životě minulém. Je to kruh, který se dá uzavřít pouze vlastní dokonalostí.“
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475214
DnesDnes381
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1555
Tento měsícTento měsíc6844

Partnerské weby

apartman banner