Možná vám někdo závidí práci v kanceláři. Ale i osm hodin strávených za počítačem, v teple, může být při stereotypní práci, v přítomnosti hysterického a maximalistického šéfa nebo nesympatické kolegyně hotovým utrpením. Jak navzdory těmto okolnostem v takovém prostředí přežít?
Pořádek. Snažte se udržovat na pracovním stole pořádek. Nemělo by na něm ležet nic, s čím zrovna nepracujete. Ostatní papíry a věci uložte do pořadačů, přihrádek a poliček. Věřte tomu, že budete mít o svých věcech mnohem větší přehled a také vás nic nebude stresovat, lépe se soustředíte na své pracovní úkoly.
Kancelářská fauna. Obklopte se množstvím pokojových rostlin, mějte na pracovním stole řezané květiny nebo kvetoucí v květináči. Zeleň udělá dobře nejen duši, ale také očím, navíc pohlcuje toxiny z nábytku. Zelená symbolizuje rovnováhu, harmonii, působí svěže.
Kameny. Máte nějaký svůj oblíbený kámen? Klidně si ho položte na desku pracovního stolu. Některé dokonce dokáží pohlcovat negativní energii, povzbudit mysl, mají pozitivní účinek na nervy. Zkuste to třeba s jaspisem, fluoritem, krystalem. Nezapomeňte je občas ponořit do slané vody na čtyřiadvacet hodin, čímž docílíte jejich očištění. Nabít energií je můžete vystavené na přímém slunci.
Čerstvý vzduch. Pokud je to jen trochu možné, snažte se pravidelně větrat. Přísun čerstvého vzduchu zamezí ospalosti, bolestem hlavy, povzbudí soustředění.
(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2672967
DnesDnes667
VčeraVčera950
Tento týdenTento týden1617
Tento měsícTento měsíc17859

Partnerské weby

apartman banner