Nejnovější výzkumy potvrzují, že při bolestech hlavy může pomoci máta peprná. V podobě čaje vám nahradí prášky proti bolestem, navíc osvěží a zbaví napětí. Tato bylinka se používá jako prostředek, který stimuluje proudění krve do hlavy, posiluje paměť a soustředění, osvěžuje, působí při nevolnosti, pálení žáhy. Pití mátového čaje působí i jako uklidňující prostředek při silných psychických výkyvech, bolestech hlavy a při nespavosti.
Na bolesti hlavy z nervového napětí, při vyčerpanosti také pomáhá čaj z dobromysli. Čaj připravíte ze dvou lžiček sušené dobromysli a 250 ml vody. Dobromysl přelijte vroucí vodou, nechte 10 až 15 minut louhovat a poté sceďte. Pijte dva šálky čaje denně. Ale pozor, tato bylinka není vhodná při těhotenství, proto ji v tomto stavu nepoužívejte.
Dříve byl považován za bylinu slunce a za mocnou rostlinu obdařenou regenerační silou, stejně jako schopností hojit a chránit. Čaj z květů heřmánku má relaxační a uklidňující účinky a tiší bolest. Pomůže i při migréně a bolestech hlavy z vyčerpání. Heřmánkový čaj připravíte z jedné lžičky sušených květů a 150 ml vody. Sušené květy zalijte vroucí vodou, nechte 10 minut louhovat a sceďte. Pijte 3 až 4 šálky čaje denně.
Všem, kteří trpí bolestmi hlavy, může pomoci aromatický čaj z meduňky slazený medem, který má uklidňující a tišící účinek, harmonizuje výkyvy nálady, pomáhá uvolnit napětí a používá se i při nespavosti. Přináší také úlevu při stresu a depresi. Je zajímavé, že výrazněji účinkuje u žen než u mužů.
(jam)

RADA SPIRITU
Obecně platí, že čaj z určité bylinky by se neměl pít déle než tři týdny. Pak je dobré udělat přestávku nebo ho nahradit jiným. Bylinky jsou většinou léčbou preventivní a optimální výsledky se dostaví až po několika týdnech.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500082
DnesDnes376
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2772
Tento měsícTento měsíc11428

Partnerské weby

apartman banner