Stranou turistického zájmu leží některé tajemné domy v magické Praze. Zdánlivě obyčejné příbytky mají svá tajemství. Pojďte s námi některá mystéria pootevřít...
Pan Bohumil chodíval mnoho let za přítelem do „podivného domu“ v Melantrichově ulici. Podle legendy zdejší sklepení ukrývá zazděný poklad, jednat se má o dvanáct zlatých sošek. Co je zajímavé, že po pokladu pátrali i dva velmi známí umělci. Asi bez úspěchu, jelikož až do své smrti nezbohatli. Hledali prý tak intenzivně, až před 40 lety vzbudili zájem tehdejší policie, která převzala akci. Její specialisté ale také nic nenalezli. Pan Bohumil nám říkal, že dům začali navštěvovat podezřelí návštěvníci, kteří tam předtím nikdy nedocházeli. Občas voněli nasládlou vůní hřbitovů. Pomyslil si prý, že jde o pohřebáky. Co když došlo k prozrazení nějakého testamentu, nebo něco našli během pohřbu?
Paní Zuzana z Pardubicka častokrát docházela za svou starou tetou. Přímo v bytě prý řádil poltergeist, hrnky padaly z polic a talíře se občas posouvaly po stole. Tetě častokrát samovolně vyzváněl telefon, ale na druhém konci se nikdo nehlásil, slyšet bylo jen slabé pískání. Že by také duchové?
Třetí dům se nachází na Malé Straně, poblíž kostela svatého Tomáše, přímo z něj údajně vedou čtyři tajné chodby. Jedna z nich míří přímo do kostela a je v ní ukryta zapečetěná schránka. Má ukrývat „slzu Panny Marie“, drahý kámen nevídané krásy. Za války drahokam hledali i specialisté německého wermachtu. Jelikož zde několik vojáků záhadně zemřelo, průzkumy byly zastaveny. Po válce se na drahokam zapomnělo, lidé měli jiné starosti. Další vlna zájmu přišla až v šedesátých letech minulého století. Je poklad stále někde v chodbě? Nebo už byl tajně nalezen?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469822
DnesDnes237
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden237
Tento měsícTento měsíc1452

Partnerské weby

apartman banner