Je vysoce pravděpodobné, že mnohé nádory začínají vznikat v důsledku zeslabení a snížené imunity organismu, vlivem znečištěného prostředí a nesprávným stravováním (dusičnany a dusitany z uzenin, látky z chemických postřiků ovoce a zeleniny atd. se ve střevech chemicky rozkládají a tvoří nitrosaminy, což jsou obávané karcinogenní látky). Mnozí lékaři jsou navíc přesvědčeni, že řada civilizačních nemocí včetně rakoviny má původ i v mimořádně velkém množství léků, které jsme si navykli užívat. Některé složky léků blokují určité prvky imunitního systému. Vitamin C dokáže tento účinek eliminovat a navíc posiluje imunologické funkce u pacientů s novotvary a pomáhá při regeneraci nemocné tkáně či buňky.
Pokusy na nemocných v pokročilém stadiu rakoviny prokázaly, že podáváním vysokých dávek vitaminu C lze prodloužit dobu přežití u nemocných trojnásobně až dvacetinásobně. Mnohé studie potvrzují, že vitamin C způsobuje zpomalení růstu nádorů.
V řadě studií bylo potvrzeno, že tento vitamin chrání preventivně proti rakovině, a to zejména jícnu, pankreatu, žaludku, konečníku a děložního hrdla. Vitamin C také snižuje tvorbu karcinogenních látek, které vznikají v pokožce při nadměrném slunní.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469803
DnesDnes218
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden218
Tento měsícTento měsíc1433

Partnerské weby

apartman banner