Citron je ovoce bohaté na vitamin C, který nám jistě prospěje v pochmurných podzimních i zimních dnech k povzbuzení imunity proti infekčním onemocněním. Asi většina z nás používá citrony k ochucení čaje, avšak citrony se dají využít i jinými způsoby a jejich účinky bývají někdy skoro zázračné.
- Potírání dásní šťávou z citronu pomáhá zastavit krvácení a zpevnit dásně.
- Potírání nehtů kouskem citronu pomáhá při záděrách, lámání nehtů a bílých skvrnách na nehtech, což většinou svědčí o nedostatku zinku a vápníku v organismu.
- Citronovou šťávou můžete potřít kůži po hmyzím štípnutí nebo včelím bodnutí, při svědění, výskytu akné či některých typů ekzémů.
- Vtírání citronové šťávy do pokožky hlavy pomáhá při infekci skalpu a padání vlasů.
- Citronová šťáva odstraňuje usazené soli z organismu. Při dně a jiných kloubních potížích se doporučuje každodenní pití zředěné šťávy z citronů a potírání kostních výrůstků.
- Citrony obsahují éterické oleje, které pomáhají rozpouštět žlučové kameny, mají antibakteriální účinky a snižují horečku. Pití citronové šťávy a její přidávání do rozličných salátů pročišťuje játra i ledviny.
- Poněkud zvláštní se může zdát skutečnost, že citronová šťáva v organismu působí zásaditě a citron neutralizuje nadměrnou produkci kyseliny solné v žaludku. Tím pádem to může být i účinný pomocník při pálení žáhy.
- Pravidelné pití naředěné citronové šťávy zlepšuje trávení, stimuluje produkci žluči, reguluje tělesnou váhu, snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a působí proti trombóze.

Vitamin C:
- chrání organismus před působením škodlivých látek
- povzbuzuje imunitní systém
- urychluje hojení

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475242
DnesDnes409
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1583
Tento měsícTento měsíc6872

Partnerské weby

apartman banner