Určitě jste se mnohokrát dostali do situace, kdy pro vás bylo těžké vyslovit pravdu, nebo jste potřebovali něco zamlčet, zamlžit. I sebevětší snaha něco šikovně zakamuflovat může vyjít naprázdno. Tělo totiž nezávisle na vědomí projeví skutečné pocity. Lež mohou odhalit podle psychologů různé signály. Které nejčastější?
+ Jasným signálem je změna barvy pokožky na tváři. Blednutí či červenání je totiž způsobené změnou zásobení pokožky krví v důsledku stresu.
+ Dalším z prokazatelných znaků lži, zvýšené nervozity je nutkavé pokašlávání a odkašlávání.
+ Jiným spolehlivým indikátorem je fakt, že člověk změní své přirozené chování, nepřirozeně gestikuluje rukama, snaží se vyhnout přímému očnímu kontaktu. Neupřímný člověk má tendenci ruce překřížit před tělem nebo je schovávat za zády.
+ Nervozitu prozradí také rychlost mluvy a změna výšky hlasu.
+ Známkou případného lhaní je neustálé olizování si rtů. Důsledkem stresu klesá produkce slin a člověk má pocit suchých rtů, a proto je neustále zvlhčuje.
+ Lháři obyčejně volí při rozmlouvání pomalé tempo. Ten, kdo si vymýšlí, musí intenzívně přemýšlet, proto se jeho řeč stává pomalejší.
+ Zatínáte často pěsti či zuby? Žmouláte kapesník a okusujete konec tužky či propisovačky? Pod stolem divoce kýváte chodidlem? Tím dáváte jednoznačně najevo, jak se vám situace vymyká kontrole, jste ve stresu, cítíte se pod velkým tlakem.
(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476928
DnesDnes119
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3269
Tento měsícTento měsíc8558

Partnerské weby

apartman banner