Červené víno a sýr. I potraviny mohou působit jako spouštěči bolesti hlavy, jako spouštěč je pokládán v nich obsažený biogenní amin. Je obsažen v sýru a červeném vínu. Čas od času si ale tuto kombinaci v menší dávce dopřát můžeme.
Nedostatek vody. Často stačí vypít jednu nebo dvě velké sklenice vody, aby se uvolnil tlak v hlavě. Jestliže je tělo odvodněno, je krev hustší a zajištění kyslíkem obtížnější. To může vyvolat bolest hlavy.
3-D-filmy. Obzvlášť po shlédnutí filmů s technikou 3-D, kdy jsou oči silně namáhané, nás může bolet hlava. Vidíme normálně, jestliže oči dávají mozku impuls dvou obrazů, aby z nich mohl vytvořit jeden.
Nedostatek magnesia. Jestliže nám schází tato látka, dostává se látková výměna v mozku do nesouladu a to může vyvolat bolesti. Pomáhá celozrnný chléb, ovesné vločky, ořechy.
Zmrzliny. Skutečně existuje druh bolesti hlavy, kterou lékaři označují jako „zmrzlinovou“ bolest hlavy. Zmrzlinu si proto vychutnáváme pomalu.
Chybné sezení. Několikahodinové sezení za psacím stolem při chybném držení těla může vést k napětí ve svalech a tím k bolestem nejen v zádech, ale i v hlavě. Proto je nutné kancelářskou židli správně nastavit.
(bě)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470263
DnesDnes98
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden678
Tento měsícTento měsíc1893

Partnerské weby

apartman banner