Běžný kašel
Na běžný kašel účinně pomáhá šťáva z cibule. Cibuli musíte nejprve nakrájet na drobné kostičky, vložíte ji do skleněných kompotových misek a zasypete polévkovou lžící práškového cukru. Nejpozději za hodinu pustí cibule šťávu, která se pak užívá třikrát denně po jedné čajové lžičce. Místo cibule lze též použít bulvu z červené ředkve. Kašel pak zmizí za den, v úpornějších případech léčby trvá nejvýše dva až tři dny.

Suchý kašel
Při dlouhodobém suchém kašli se osvědčuje čaj z kořínků prvosenky jarní, přesličky rolní a jitrocele kopinatého. Na jeho přípravu použijte 120 g přesličky, 40 g prvosenky jarní a 40 g jitrocele. Tato směs se vaří ze šesti polévkových lžic na šest šálků vody po dobu 15 minut. Pijí se tři šálky denně po dobu jednoho měsíce.

Kašel a nemoci průdušek
Velice účinný čaj nejen na kašel, ale i na nemoci průdušek, získáte z bylinné směsi, kterou tvoří květ slézu, květ, list i kořen proskurníku, květ divizny, květ s listem podbělu a list jitrocele. Jednu až tři lžičky směsi spaříte po dobu 15 až 20 minut ve čtvrt litru vody a průběžně pijete až jeden litr denně.
(kov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476303
DnesDnes243
VčeraVčera649
Tento týdenTento týden2644
Tento měsícTento měsíc7933

Partnerské weby

apartman banner