Takzvané Ďáblovo moře se nachází východně od Japonska. Rozprostírá se mezi ostrovy Wake a Guamu, linie poté směřuje zpět k Japonsku. Teorií, které se pokoušely objasnit záhadu mizení lodí, je spousta. Žádná ale není podložena konkrétními důkazy, jen výpověďmi očitých svědků.
Jedno má bermudský trojúhelník s Ďáblovým mořem společné. Letci a námořníci si v těchto místech stěžují na rušení, které se projevuje výpadkem navigačních a komunikačních zařízení. Vysílačky zde vypovídají službu a střelky kompasů se roztáčejí jako dětská káča. Pokud vezmete do ruky kompas, bude ukazovat k magnetickému severnímu pólu. Ovšem pokud byste vzali do ruky kompas v těchto dvou místech, zjistili byste, že ukazují k zeměpisnému severnímu pólu. To ale není ta největší podivnost. Obě místa totiž leží téměř naproti sobě na opačných stranách severní polokoule. Má to snad něco společného s jevy, ke kterým tu dochází?
Již mnoho desetiletí je nad oblastí Ďáblova moře pozorováno UFO. O jeho přítomnosti svědčí mnoho výpovědí svědků.
Veterán letecké společnosti TOA Masaru Sajtó pohlédl skrz okno pilotní kabiny a spatřil něco, s čím se za dvanáct let své kariéry dosud nesetkal.
"Bylo to větší než automobil, ale menší než letadlo," uvedl Sajtó. "Jasně jsem ale viděl, že letadlo to není."
Objekt, který spatřil, měl stát několik minut na jednom místě, asi 1 500 metrů nad zemí. "Často se na obloze setkáváme s neidentifikovanými objekty a tyto případy potom vyšetřujeme," řekl k tomu generálporučík Akira Hirano, náčelník generálního štábu japonských vojenských sil.
Generál Kanši Išikawa je přesvědčen, že existují dva druhy UFO: První jsou menší a jsou používány k taktickému průzkumu, zatímco velké mateřské lodi slouží k mezihvězdnému cestování. "Myslím, že z hlediska hydrodynamiky je disk či talíř tím nejvhodnějším tvarem. Snímky UFO a další materiály svědčí o tom, že objekty jsou pilotovány dokonalejšími bytostmi, než jsme my," říká generál.
Největší záhada tohoto moře se však neskrývá v jevu UFO, nýbrž v ''Lodi mrtvých''. V únoru roku 1948 zachytily obchodní lodě nouzové volání o pomoc (SOS), které vysílala nizozemská loď Ourang Medan, jež se měla původně plavit do Jakarty.
"Všichni důstojníci včetně kapitána jsou mrtví... leží v navigační místnosti a na můstku!" vykřikoval radista, "mrtvá je asi celá posádka... umírám!"
Lodě, které signál zachytily, okamžitě změnily kurz a vydaly se k plavidlu. První z nich k němu dorazila až za několik hodin. Zachránci neviděli na lodi žádné známky poškození, z komína stoupal dým, zkrátka nic nenasvědčovalo tomu, že by měl být vyslán nouzový signál, dokud nevstoupili na palubu. Pohled, který se jim naskytl, musel být odporný. Mrtvá těla námořníků se nacházela všude, přestože nebylo na pohled jasné, co bylo příčinou jejich smrti. Muži leželi tvářemi vzhůru, oči široce rozšířeny a ústa zkřivena posledním výkřikem. Zdálo se, že celá posádka spatřila něco, co její členy doslova vyděsilo k smrti. Kapitán ležel na můstku, zatímco radista se zhroutil na svůj aparát.
Když námořníci připravili loď, aby ji mohli odtáhnout do přístavu, kde by proběhlo další šetření, loď najednou vzplála. Z ničeho nic začaly bouchat palivové kotle a loď se i se svým tajemstvím potopila do hlubin...
Zkáza lodi Ourang Medan pominula, zatímco neidentifikovatelné létající objekty dále obtěžují místní letecké síly. Objevily se pokusy o pronásledování UFO, avšak všechny se ukázaly jako bezcenné. Dokonce se objevil i případ ''útoku'' neznámého objektu na vojenské letadlo. Dva vojenští piloti, podplukovník Tošio Nakamura a major Širo Kubuta, pronásledovali objekt se svým strojem Phantom F-4, který se nacházel několik kilometrů nad zemí. Čím víc se k němu přibližovali, tím víc poznávali jeho tvar. Byl to stříbrný objekt diskového tvaru.
"Jeho průměr mohl být asi deset metrů," uvedl major Kubuta. "Připravili jsme zbraně k palbě a přiblížili se k UFO. To ale náhle změnilo směr a zamířilo přímo na nás."
UFO se s nimi srazilo, naštěstí se piloti stačili katapultovat, avšak Nakamurův padák začal hořet a pilot zahynul. Bylo zahájeno vyšetřování, jehož výsledky nejsou dosud známy. Přeživšímu Kubutovi bylo nařízeno přísné mlčení.
Šlo o útok UFO?
"Někteří z nás považují tuto oblast za více nebezpečnou, než bylo naše válečné působiště ve Vietnamu." - řekl kapitán námořní pěchoty ze základny Iwakuni.
(bru)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2380411
DnesDnes464
VčeraVčera849
Tento týdenTento týden3209
Tento měsícTento měsíc7840

Partnerské weby

apartman banner