Řada obyvatel žijících v Edmontonu a okolních oblastech hlásí, že viděli padat ohnivou kouli podobnou meteoru, která rozzářila oblohu. Oficiální zdroje zatím nepotvrdily, zda šlo o meteor, ale mnozí očití svědkové hlásí, že viděli „jasné oranžové plameny“ s dlouhým chvostem, který horizontálně prořízl oblohu a zmizel. Další tvrdili, že to vypadalo jako vodorovný blesk, který v ohromném pruhu ozářil všechny mraky. Richard Bellington řekl, že jel po Highway 2 na cestě do Edmontonu, když uviděl, jak se nebe rozzářilo. Plameny byly natolik jasné a pohybovaly se tak blízko země, že zavolal 911.
Peter Koroluk, obyvatel jižního Edmontonu, řekl, že bylo těžké odhadnout, kde předmět dopadl. „Padalo to a mělo to obrovský chvost, který zářil daleko za místem, kde se s koulí spojoval,“ řekl. „Koule byla veliká asi jako fotbalový míč.“ Lidé volali až od Onoway, Beaumontu a Cold Lake a taktéž tvrdili, že viděli ohnivou kouli. Stanice na dálném severu, až u Fort McMurray, taktéž hlásí pozorování.
Pracovníci z NORADu, Severoamerického velitelství protivzdušné obrany, potvrzují, že se nejednalo o člověkem vyrobený předmět a že neohrožuje severoamerickou bezpečnost.
Chris Herd, vědec z University of Alberta studující meteority, řekl, že by lidé neměli panikařit, když uvidí podobné úkazy.
„Obloha je ohromná,“ řekl. „Může zkreslovat, tyto ohnivé koule mohou zkreslovat a může se zdát, že dopadly nedaleko, i když ve skutečnosti dopadly desítky tisíc kilometrů daleko. Fakt, že k nám chodí zprávy až z Cold Lake, Saskatoonu a Airdrie, znamená, že to lze pozorovat z velké vzdálenosti.“
(bru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469824
DnesDnes239
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden239
Tento měsícTento měsíc1454

Partnerské weby

apartman banner