Čtenář Pavel J. z Jičínska se na nás obrátil s dotazem: „Přítelkyně mě přemluvila, abych s ní jel na aktivní dovolenou do zahraničí. Mám ale teď nově zubní náhradu a trochu se bojím, aby mi někde nevypadla a já se neztrapnil. Pomáhají různá ta fixační ,lepidla‘?“

Senioři, zvykající si na zubní náhradu, se často obloukem vyhýbají mnohým aktivitám zejména proto, aby se nemuseli stresovat tím, že jim může vypadnout. Pokud tlačí boty, dají se koupit jiné. To ale u zubní náhrady, bohužel, není tak jednoduché.

Mnozí vnímají jistá omezení právě při sportu, kdy se člověk soustředí na výkony a ne na to, zda mu zubní náhrada dobře sedí. Odborníci proto doporučují používat fixační krémy, například Corega, které spolehlivě zubní náhradu upevní v ústech. Malé množství přidrží náhradu na místě až 12 hodin, navíc pomáhá chránit dásně a zabraňuje tomu, aby se pod zubní náhradu dostávaly zbytky jídla. S přídavkem mentolové složky ještě osvěží dech.

Stomatologové připomínají, že o umělý chrup je také potřeba pečovat. Pro čisticí lázeň zubní náhrady postačí obyčejná sklenička vody, do níž vhodíte čisticí antibakteriální tabletu obsahující mj. aktivní kyslík pro umocnění odstraňování mikrobů. Celý proces zabere pouze 3 - 5 minut. Některé tablety pomáhají obnovit původní bělost zubní náhrady. Jaké druhy používat, vám poradí v lékárně nebo váš zubní lékař.

(r)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373602
DnesDnes166
VčeraVčera865
Tento týdenTento týden2852
Tento měsícTento měsíc1031

Partnerské weby

apartman banner