Milujete sladkosti? Neumíte si kávu nebo lahodný čaj představit bez několika kostek cukru? Možná budete překvapeni zjištěním studie vědců, která říká, že nadměrná konzumace cukru může mít negativní dopad na zdraví mozku, zhoršuje

kognitivní funkce a ohrožuje duševní pohodu. Mozek je jako sval. Potřebuje pravidelný trénink a aby podával dobrý výkon, vyžaduje kvalitní „stravu“. Pokud chcete, aby vám to skvěle myslelo, zapomeňte na potraviny vyrobené z bílé mouky, vyhněte se konzervovaným jídlům, polotovarům, alkoholu, kofeinu a samozřejmě cukru. Mozek potřebuje pro svou perfektní funkci správné palivo.

Možná to nevíte, ale banány se řadí mezi superpotraviny, dokážou mu okamžitě dodat potřebnou energii. Zásobují ho důležitými minerálními látkami, jako jsou draslík a fosfor. Borůvky lze považovat doslova za zázračné, neboť kromě omlazujících a organismus očišťujících vlastností, které mají, obsahují také látky, jež se podílejí na lepším prokrvení mozku, jsou prevencí Alzheimerovy choroby. Mořské ryby by se měly na jídelníčku objevovat alespoň dvakrát v týdnu, pro optimální činnost mozku jsou nepostradatelné zásluhou prospěšných omega-3 mastných kyselin. Například losos pomáhá proti degenerativním duševním chorobám, jako je demence. Zmírňuje deprese, úzkost, zlepšuje náladu a paměť. Zařaďte do svého jídelníčku římský hrách, nebo-li cizrnu, luštěniny obecně. Především díky vitaminům skupiny B se tato zdravá luštěnina postará o lepší soustředěnost, zmírňuje deprese, úzkost, pomáhá se stresem. Malá hrstička ořechů denně je skvělou výživou pro mozek. Ořechy podporují myšlení, dlouhodobou paměť, postarají se o dobrou náladu. Pro mozek a paměť najdete v kuchyni i přírodní oleje, které jsou zásobárnou omega-3 nenasycených mastných kyselin. Pomáhají bojovat proti paměťovým poruchám, jsou prevencí Alzheimerovy choroby. Dbejte také na dostatečný pitný režim. Pokud nemá mozek k dispozici dostatek tekutin, organismus bojuje s únavou a nesoustředěností.

(mav)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2376700
DnesDnes427
VčeraVčera1027
Tento týdenTento týden5950
Tento měsícTento měsíc4129

Partnerské weby

apartman banner