Pokud rodina očekává dítě, budoucí rodiče obvykle usilují o to, aby jejich obydlí vypadalo pěkně a útulně. Jednou ze změn před očekávaným přírůstkem do rodiny bývá často malování, jenže právě to může škodit před i po narození

dítěte jeho imunitnímu systému. Výsledky průzkumu Výzkumného centra životního prostředí a univerzitní kliniky v Lipsku dokázaly, že výpary z chemikálií a nátěrů, lepidel, nových koberců i nového nábytku poškozují zdraví dětí jak po dobu těhotenství, tak i dále po narození. V některých případech mohou dokonce vést až k akutním onemocněním dýchacích cest a zvyšovat tak pravděpodobnost, že dítě bude brzy trpět nejrůznějšími alergiemi.

Ke stejným závěrům dospěla také porovnávací studie vědců z Lipska a Mnichova, která jen potvrdila, že krev postižených batolat vykazuje výrazné změny. Obsahuje znatelně méně buněk, které zneškodňují do těla vniklé choroboplodné zárodky, například viry, zabraňují extrémním reakcím při kontaktu s alergeny. Podle těchto zjištěných skutečností vědci také usoudili, že se z postižených dětí ve zvýšené míře vyvíjejí pacienti s alergickým onemocněním, jako mohou být například astma, senná rýma či nejrůznější neurotické poruchy.

(pk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455858
DnesDnes437
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3765
Tento měsícTento měsíc6804

Partnerské weby

apartman banner