Veš dětská není přes svůj klamný název vázána pouze na děti, neboť může napadat i vlasy dospělých lidí. Proto je při výskytu vší důležité prohlédnout vlasy všech rodinných příslušníků. Ke zvláště ohroženým patří osoby

s delšími vlasy. Veš dětská způsobuje bodnutí pod vlasy, které silně svědí a ruší klidný spánek. Nekvalitním spánkem potom obvykle trpí i všechny osoby, kterým se ve vlasech vši usadily. Rovněž hrozí riziko ekzémů a druhotných infekcí po rozškrábání.

Proti vším nestačí pouze samotné vyčesávání, dokonce ani mytí a šampon vši nezahubí. To jen vši omezuje, ale nelikviduje. V minulosti se proti vším používaly petrolej, ředidla a jiné podobné prostředky. Ty sice mohly být účinné, avšak zároveň zdravotně závadné i pro člověka. Také na některé starší typy chemických přípravků nemusí dnes vši reagovat. Abychom se vší skutečně účinně a bez zdravotního rizika zbavili, je možné bez obav používat účinnější přípravky. Vždy je však lepší se nejprve poradit s lékařem či dalšími odborníky. Zásadou pak je, že by se měly používat pouze přípravky schválené hygieniky.

(pk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2425910
DnesDnes399
VčeraVčera709
Tento týdenTento týden1108
Tento měsícTento měsíc21389

Partnerské weby

apartman banner