Játra jsou velmi důležitým orgánem, říká se, že plní funkci druhého srdce. Představují důležitou vstupní bránu do organismu, působí jako filtr, který z protékající krve odčerpává škodlivé nebo jedovaté látky. Každá nemoc je

v podstatě důsledek oslabené činnosti jater způsobené škodlivými látkami přijatými potravou, dechem nebo pokožkou. Dříve byla játra označována za „sídlo života“, čemuž se vzhledem k jejich významu nelze divit. Pro játra znamenají největší nebezpečí alkohol, nepřiměřené užívání léků a nesprávná strava s vysokým obsahem živočišných tuků, cukrů, soli a chemických látek.

Balzámem pro játra je ostropestřec mariánský, který posiluje jejich činnost, podporuje regeneraci jaterních buněk, zlepšuje léčebný proces, hojí akutní a chronické záněty, zvyšuje tvorbu žluče a snižuje hodnoty cholesterolu v krvi. K podpoře jater, detoxikaci a k úpravě funkce žlučníku se doporučuje tento jednoduchý cvik: Postavte se a zhluboka se nadechněte. Stoupněte si na špičky, nohy pokrčte v kolenou a ruce předpažte, jako kdybyste se chystali skočit „na kořist“. Zatněte ruce v pěst a dlouze vydechujte. Několikrát opakujte. Činnost jater posiluje „objetí“ a masírování prostředníčku. Funkci tohoto orgánu můžete podpořit masáží ucha, ale jen pravého, neboť játra leží z větší části na pravé straně těla. Ukazováček položte na pravý ušní boltec na místo těsně nad zvukovodem a tento bod silně masírujte dvakrát denně.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470879
DnesDnes91
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1294
Tento měsícTento měsíc2509

Partnerské weby

apartman banner