Když do rodiny přichází nový člen v podobě malého miminka, celý život se od základu mění. To platí zejména pro novopečenou maminku, která s ním tráví čtyřiadvacet hodin denně. Aby byli oba zdraví, je nutné si dopřát kvalitní jídlo a

dostatek živin.

Po narození dítěte má matka na sebe minimum času. Přesto je důležité, aby měla pravidelnou a vyváženou stravu. Ideální volbou jsou čerstvé potraviny. Základem je ovoce, zelenina, dostatek vitaminů, minerálů a zejména přísun tekutin. Novopečená maminka totiž neustále pobíhá kolem potomka, je mu k dispozici za všech okolností, vaří mu, hraje si s ním, učí ho a rozvíjí v něm nové poznatky. Proto potřebuje dostatek sil, aby tento náročný úkol zvládla. Stejně tak děťátko roste, rozvíjí se mu mozek i tělo, kognitivní i řečové schopnosti, takže musí mít všechny potřebné látky pro zajištění správného vývoje. Odborníci na zdravou výživu dlouhodobě poukazují zejména na konzumaci sezónních a lokálních potravin. Důvodem je fakt, že na lokální potraviny je naše tělo zvyklé již celé generace, protože je konzumovali už naši předkové, nemluvě o kvalitě takového ovoce či zeleniny. Je zásadní rozdíl v tom, zda úroda dozrává přímo v regionu, kde žijete, nebo je dovezena z dalekých zemí a zraje cestou v kamionu.

Správné stravování však není jen o potravinách. Každé vaření a příprava jídel, které dodají tělu všechny potřebné látky, zabírají množství času. A s miminkem čas utíká velmi rychle. Pokud tedy nechcete strávit celý den v kuchyni vařením, dnes již existují přístroje, které dokáží tento úkol maminkám výrazně usnadnit. Pohádkové a zdravé vaření umí MioMat. Jedinečný pomocník, jenž připraví vydatnou snídaňovou kaši, krémovou polévku, čerstvé smoothie a další pokrmy sám za pouhých několik minut. Úžasně šetří čas a zároveň vaří zdravě a výborně s použitím čerstvých surovin. Ty udělají dobře bříšku maminky i děťátku, kterému chce dopřát jen to nejlepší.

(tz, mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2698773
DnesDnes101
VčeraVčera704
Tento týdenTento týden2291
Tento měsícTento měsíc13607

Partnerské weby

apartman banner