Přestože jsou nohy vystaveny po celý den obrovské námaze, často jim nevěnujeme dostatek péče. Proto není překvapivé, že po hodinách chůze či stání pocítíme únavu a nohy začnou bolet. Velká zátěž na nohy je opravdovým problémem pro krevní oběh, může

způsobovat únavu či jejich bolest, natékání kotníků nebo křeče. Pevná a pružná chodidla a šlachy zvyšují stabilitu a spojují nás s léčivou energií Země.

Pravidelnou masáží chodidla uvolníme, odstraníme únavu a „těžkost“, zlepšíme krevní oběh i proudění životní energie a také podpoříme orgány a jejich správné fungování. Dobré prokrvení je důležité, neboť aktivuje samoléčivé síly těla, odbourává napětí, energetické blokády a bolest. Postupujeme takto: Promneme si dlaně, aby se v nich vytvořilo teplo a zaktivizovala se energie. Prsty obou rukou masírujeme celá chodidla, jejich horní i spodní stranu, celou klenbu. Masáž nohou může být jen velmi krátká, kdy při nanášení krému promasírujeme a pořádně prohněteme chodidla, ale můžeme ji protáhnout i na celé nohy a zastavit se až na hýždích. Masírujeme směrem k srdci, nevynecháváme ani mízní uzliny v tříslech. Zlepší se tak proudění lymfy, ulevíme pocitu těžkých nohou a zároveň pomůžeme pokožce v boji proti celulitidě.

Nepříznivý vliv na krevní oběh a na proudění energie má nepohodlná a těsná obuv. Je nutné vyhýbat se botám, které tlačí a způsobují na chodidle otlaky a mozoly. Za vyzkoušení stojí jednoduchý cvik na regeneraci chodidel: Položíme chodidlo na měkký míček a alespoň minutu po něm přejíždíme dopředu a dozadu. Totéž zopakujeme i s druhým chodidlem. Chodidla se prokrví, ulevíme jejich napětí.

I prosté držení chodidel skýtá teplo a uklidňuje, pokud jsme rozčilení. Je to jednoduché: Vezmeme do rukou chodidlo a držíme ho. Toto cvičení je přínosem zejména pro lidi, kteří prožili náročný pracovní den nebo mají zaměstnání, při kterém musí stát.

(žuk)

DODATEK

Chůzí naboso po nerovném povrchu se automaticky uvolňují reflexní zóny, které se nacházejí na plosce chodidla. Tím, že člověk kdysi chodil bosý, měl dostatek stimulace na tzv. reflexních bodech. Věděli jste, že když vstoupíte bosou nohou na zem, přebytečná negativní energie se odvede, zklidníte se a budete vyrovnanější?

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2589508
DnesDnes339
VčeraVčera716
Tento týdenTento týden2755
Tento měsícTento měsíc19872

Partnerské weby

apartman banner