Batoh je v běžném životě naprostou samozřejmostí a navíc v dnešní době i nepřehlédnutelnou módní záležitostí. Ovšem není batoh jako batoh. Samozřejmě by měl být slušivý, barevně sladěný s oblečením, ale především napomáhat zdravým

zádům. Čeho bychom si tedy měli při jeho nákupu především všímat? Každopádně se vyplatí vyzkoušet ho. Měl by dobře přilnout k zádům a kopírovat páteř, ideální je, pokud je zadní část vyrobena z přizpůsobivého materiálu, který netlačí, a přesto nutí ke správnému držení těla. U dětí je důležité, aby svými rozměry nikdy nepřevyšoval jejich záda, měl by dobře sedět, nikde tlačit ani se po zádech příliš posouvat. Optimální velikost batohu lze vybrat i podle objemu. Ten se uvádí v litrech a udává, kolik se do něj vejde. Vždy je důležité zvážit, co se bude do batohu ukládat. Konečná hmotnost batohu se zátěží by podle odborníků neměla přesáhnout patnáct procent hmotnosti dítěte. Pohodlnému nošení batohu vždy napomáhají také popruhy. Přednost by měly dostat vyztužené, nastavitelné, se šířkou alespoň čtyři centimetry a délkou sedmdesát centimetrů. Praktické bederní a hrudní popruhy usnadňují rozložit váhu zátěže a také přispívají ke správnému držení těla. Všímáme si rovněž důležitých detailů. Ideální jsou vyztužené kapsy s pevným dnem, chybět nesmí ani menší kapsy určené pro drobné věci. Praktická je kapsička na peněženku, klíče či mobilní telefon, láhev s pitím, na svačinu. Dbáme na to, aby byl batoh pro školáky opatřen reflexními prvky, odrazovými pásky, bezpečnostní blikačkou, což zvýší bezpečnost dítěte při cestě do školy. Rozhodně nebudete litovat, pokud zvolíte batoh vyrobený z nepromokavého materiálu.

(es)

RADA SPIRITU

V případě batohu se vyhněte levným výrobkům z tržnice, většinou jsou z nekvalitních materiálů a nemají vyztuženou zádovou část.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2586041
DnesDnes14
VčeraVčera794
Tento týdenTento týden4934
Tento měsícTento měsíc16405

Partnerské weby

apartman banner