Chrání nejen srdce

Cukrovinky, sladkosti, něco dobrého na zub. Kdo si občas nezahřeší? Pokud ale patří k vaším nejoblíbenějším čokoláda, pak ji můžete mlsat bez výčitek svědomí. Musí však jít o kvalitní pochoutku, vysokoprocentní čokoládu, tedy hořkou s obsahem nejméně sedmdesát procent kakaové sušiny. V takovém případě

lze očekávat celou řadu zdravotních benefitů, pod které se podepíší i lékaři. Jak vyplývá z řady vědeckých průzkumů, flavonoidy, jež čokoláda obsahuje, mají příznivý vliv na kardiovaskulární systém, neboť snižují krevní tlak, zlepšují průtok krve, eliminují vznik krevních sraženin a mozkové příhody. Podle mnoha seriózních studií přiměřená konzumace kvalitní hořké čokolády zlepšuje funkci mozku, zmírňuje pocity úzkosti, zahání únavu, významně redukuje stres. Hořká čokoláda je považována za superpotravinu, která také snižuje hladinu cholesterolu, množství minerálních látek je ochranou před osteoporózou, svalovými křečemi. Čokoláda nesporně prodlužuje život.

Pryč s negativními emocemi

Pestrá strava s dostatkem vitaminů a minerálních látek, stejně jako pravidelný pohyb, nepochybně podpoří obranyschopnost těla. Vedle toho je však třeba se starat o duševní pohodu. I naše mysl má velký podíl na imunitě. Není bez zajímavosti, že při prožívání negativních emocí stoupá v organismu hladina kortizolu, tedy stresového hormonu, dochází k oslabení imunitního systému, zvyšuje se počet zánětů v těle. Pokud jste často nachlazení, ohrožuje vás viróza, i na tom může mít podle vědců svůj podíl permanentní prožívání smutku, vyčerpání, stres, nespokojenost v životě. Naordinujte si smích, dobrou náladu, mějte rádi sami sebe, nezapomeňte odpočívat, dělejte cokoliv, z čeho načerpáte radost. Je dokázané, že lidé, kteří pravidelně relaxují, naučí se pozitivně myslet, mají více protilátek a jejich imunitní systém lépe funguje.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2585720
DnesDnes487
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4613
Tento měsícTento měsíc16084

Partnerské weby

apartman banner