Ufologové se nemohou rozhodnout, zda USO (Unidentified Submarine Objects - neidentifikované podmořské objekty), podivná plavidla pozorovatelná ve vodách či nad nimi, jsou UFO se schopností pohybovat se pod mořskou hladinou, anebo zcela něco jiného. Někteří z nich naznačují, že se jedná o neznámou podmořskou civilizaci pocházející dokonce ze zmizelé Atlantidy. Jiní říkají, že mimozem šťané mají v jižním Atlantiku u pobřeží Argentiny podmořské základny.

Z uvedené oblasti totiž od roku 1959, kdy bylo v přístavu v Buenos Aires zahlédnuto obrovské plavidlo tvarem připomínající rybu, přichází takové množství zpráv o spatření USO, že místní lidé považují základny Marťanů za hotovou věc. Dříve tyto objekty dávaly přednost Perskému zálivu, kde byl v letech 1840 - 1910 zaznamenán asi tucet zpráv o zpozorování nehlučných a svítících otáčejících se „kol“ o průměru až čtyřicet metrů. V roce 1946 se vyskytlo přes tisíc zpráv o objektech dopadajících do skandinávských jezer či se z nich vynořujících. V roce 1963 sledovala letadlová loď Wasp s dvanácti dalšími válečnými plavidly u břehů Portorika podmořský objekt, u něhož byla naměřena rychlost až 280 kilometrů v hodině a který se pohyboval v hloubkách větších než 8230 metrů, což představuje čtyřikrát větší výkon, než jakého dosáhnou současné ponorky.

Jeden z nejspolehlivěji ověřených případů pozorování USO se udál v listopadu 1980 v městě Amapa ležícím na severu Brazílie. Nejméně sedmdesát lidí na trajektu přes řeku Araguari spatřilo předmět o průměru zhruba 4,5 mettru, který se vynořil z vody, asi čtyři minuty se vznášel ve výšce 5 až 180 metrů, přiblížil se na necelých 30 metrů a pak začal pomalu klesat do moře.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501429
DnesDnes398
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4119
Tento měsícTento měsíc12775

Partnerské weby

apartman banner