Vzhledem k současnému trendu zpřístupnění informací veřejnosti byla odtajněna řada zajímavých dokumentů týkajících se pozorování UFO (neidentifikovatelných létajících předmětů) nebo USO (neidentifikovatelné objekty vystupující z moře nebo naopak vstupující do něj). Několik se jich odehrálo i v Argentině. Argentinské vojenské námořnictvo kupříkladu zaznamenalo na počátku února 1960 dvě USO pod hladinou moře v ob lasti Golfo Nuevo.

Dvoudenní akce, během které bylo USO pronásledováno za pomoci speciálních přístrojů a kdy proběhl neúspěšný pokus o zneškodnění objektů trhavinou, skončila debaklem. Objekty zmizely stejně tak náhle, jako se objevily, nebylo o nich nic bližšího zjištěno. V prosinci, o tři roky později, se s UFO setkala ve stejné oblasti i námořní transportní loď Punta Medanos. UFO jí údajně zkřížilo cestu, podle svědectví posádky se pohybovalo ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od lodi. Členové posádky dále vypověděli, že rychlý průlet UFO naprosto zmátl přístroje na lodi, zřejmě vyvolal elektromagnetickou anomálii. Ručičky kompasu ukazovaly mimo původní kurz a trvalo dlouhých pětapadesát minut, než se vrátily do normálu. V červenci roku 1964 se pak mělo objevit USO v blízkosti dvou argentinských ropných tankerů a jedné norské lodi v patagonském Golfo San Jorge. Námořníci viděli kolem deváté hodiny večer pád nějakého objektu do oceánu.

Objekt letěl horizontálně a vyzařoval světlo, které sílilo. Posádky lodí se domnívaly, že jde snad o pád letadla, v rámci záchranných prací prohledaly okolí. Nenašly ale nic. Následně také bylo zjištěno, že se žádné letadlo neztratilo, není pohřešováno. A z jedné pláže jižně od Golfo San Jorge v březnu roku 1966 také farmář Carlos Corosan sledoval zhruba ve čtyři hodiny ráno pád neznámého objektu do moře. Měl prý skvělý výhled. USO popsal novinářům následovně: „Předmět byl dlouhý asi dvacet jedna metrů, kulovitého, doutníkového tvaru. Neviděl jsem žádné označení, nemělo to křídla ani okna. Vypadalo to na havárii, protože se objevil krátký výšleh dýmu a hučení, rozvibrovalo se to, jako by se to mělo každou chvíli rozpadnout.“ Farmář tvrdil, že objekt se po nárazu na hladinu okamžitě potopil. Podivné pozorování nahlásilo i několik námořních lodí. Armáda k případu nevydala ale žádné oficiální prohlášení, zprávu o USO nepopřela ani nepotvrdila.
(xar)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474347
DnesDnes95
VčeraVčera593
Tento týdenTento týden688
Tento měsícTento měsíc5977

Partnerské weby

apartman banner