Senzační objev se stal před několika lety. Tehdy se ukázalo, že různé organismy, žijící na Zemi, mají jednotný genetický kód! V té době se taktéž objevily napohled absurdní teorie, jejichž autoři přesvědčovali, že život byl na naši planetu př enesen uměle, že Zem je gigantickou výzkumnou laboratoří, ve které superintelekt experimentuje s nejrůznějšími formami evoluce. Prý proto panuje taková rozmanitost životních forem a přírodních podmínek na poměrně malé planetě.

Učeným kritikům se už vůbec nechtělo žertovat, když byl americký astronaut Neil Amstrong, letící nad odvrácenou stranou Měsíce, kterou ze Země nemůžeme vidět, zaskočen tím, co tam viděl. Vykřikl do mikrofonu: "Vidím kosmické lodě! Je jich zde alespoň dvacet!" Řídící středisko kosmických letů okamžitě přerušilo spojení s palubou Apolla 11 a později se NASA dost nešikovně pokoušela Amstrongova slova dementovat...

Sám Měsíc je záhadným kosmickým tělesem. Především se stále ještě neví, kde se vzal na zemské orbitě. Existují hypotézy, podle kterých je čtvrtou oběžnicí Země. Astronomové se přiklánějí k názoru, že k nám "zabloudil" ze středu naší galaxie. Jak? Je možné, že - vysunutý ze své dráhy nějakou dávnou kosmickou katastrofou - se dostal do gravitačního pole Země a zůstal zde.

Tahle teorie však vzbuzuje hodně pochybností, jelikož věda doposud nezjistila existenci "bludných" planet. Pak vznikla další šílená teorie: Měsíc je řízenou kosmickou lodí, cíleně přivedenou na zemskou dráhu a přikloněnou vždy stejnou stranou k Zemi.

Niel Bohr svého času jistému vědci řekl: "Všichni souhlasíme, že vaše teorie je šílená. Rozcházíme se pouze v tom, zda je dostatečně šílená, aby bylo pravděpodobné, že je pravdivá..."
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2476928
DnesDnes119
VčeraVčera749
Tento týdenTento týden3269
Tento měsícTento měsíc8558

Partnerské weby

apartman banner