Žili na planetě Zemi před několika tisíci lety mimozemšťané? Legendy a archeologické nálezy z Číny to naznačují. Hned v několika starých čínských pověstech se vypráví o bytostech z oblaků, které měly mít malá těla a veliké hlavy. Protože se k nim pozemšťané chovali nepřívětivě, přežívali prý členové neznámé civilizace v horách. Kolik na tom může být pravdy?

Čínští archeologové našli v roce 1937 v jeskyních pohoří Bayan-Kara-Ula 12 000 let staré hroby s kostrami bytostí, které se podobaly lidem. Vědci sice původně tvrdili, že jde o ostatky již vymřelé opičí rasy, ale od kdypak se opice samy pohřbívají? A kromě toho byly v jeskyních nalezeny i další hodně zajímavé artefakty, které dávají tušit, že je všechno jinak. V jeskyních byly nalezeny kresby Slunce, Měsíce a dalších nebeských těles. Jeskyně také ukrývaly přes 700 kamenných destiček se záhadnými hieroglyfy, jejichž stáří se rovněž odhaduje na tisíciletí.

Destičky připomínají gramofonové desky, uprostřed má každá otvor, z něhož se k okraji spirálovitě vine dvojitá drážka. Zcela jistě prý nejde o zvukový záznam, ale podivné písmo. Odborníci z čínské akademie věd našli po mnoha pokusech stopu a podařilo se jim tajemství tabulek rozluštit. Rýhové písmo na destičkách hovoří o kosmických lodích, které existovaly před 12 000 lety.

Vědci se domnívají, že do destiček vyryli toto svědectví předchůdci domorodých kmenů Ham a Dropa, které v pohoří dodnes žijí. Může jít o potomky mimozemšťanů, protože etnicky se je vědcům nepodařilo nikdy zařadit. Konkrétně poselství zřejmě vyrýval dávný prapředek Hamů, protože na jedné z destiček je zapsáno, že z mraků sestoupili na strojích Dropové a Hamové se před nimi schovávali. Pak se ukázalo, že mají Dropové přátelské úmysly. Jiná destička obsahuje smutný záznam popisující ztroskotání kosmické lodi, marné pokusy postavit novou… Destičky byly prozkoumány odborníky v Moskvě. Podle závěrů tamních odborníků obsahují kobalt a jiné čisté prvky a bylo zjištěno, že vibrují v nezvyklém rytmu – jako by byly elektricky nabité či připojené do elektrické sítě.
(xar)
ZDROJ FOTO: MYSTERIES.TK
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2469968
DnesDnes383
VčeraVčera674
Tento týdenTento týden383
Tento měsícTento měsíc1598

Partnerské weby

apartman banner