Ke konci ledna 1996 mělo údajně dojít u brazislkého města Varginha (má zhruba 120 000 obyvatel) k havárii létajícího talíře s dvoučlennou posádkou. Po dvou dnech měla jedna z bytostí zemřít v nemocnici a oba mimozemšťané (tělo mrtvého i ten živý) byli letecky přepraveni z Brazílie do USA. Brazilská vláda ovšem tehdy popřela informace o tom, že by se takový případ na jejím území odehrál. Chyběly důkaz y, svědci byli označováni za nespolehlivé zdroje informací, badatelé tak spíše spekulovali a tápali. Pokusme se zrekonstruovat, co se tehdy vlastně stalo.

Pozorování a pátrání po UFO

Zaměstnanci Integrovaného centra vzdušné obrany a Řízení letového provozu zaznamenali na radarech průlet UFO v noci z 19. na 20. ledna. Později v tuto noc viděl UFO i jistý farmář s manželkou, které probudil neklid stáda krav na pastvině. Zjišťovali, co dobytek plaší, na nebi uviděli tiše „viset“ neosvětlený objekt. Připomínal jim ponorku, podivně vibroval - třásl se, vycházel z něj kouř a byl nízko nad zemí, snad jen nějakých pět metrů nad loukou, pak zmizel.

V novinách později nejmenovaný vojenský zdroj potvrdil, že indicie naznačily havárii stroje mezi půl druhou až pátou hodinou ráno, armáda pátrala po troskách létajícího objektu. Poškozené UFO doutníkového tvaru mělo být posléze v časných ranních hodinách v sobotu 20. ledna skutečně objeveno a naloženo na korbu nákladního automobilu. Armáda ho dopravila na vojenskou základnu.

Co se stalo s posádkou?

Havarovaná loď mimozemšťanů byla nalezena asi šest mil severozápadním směrem od města Varginha. Několik lidí později popsalo setkání s podivným tvorem. Bytosti byly dvě, jednu z nich nedaleko havarovaného stroje postřelil jakýsi zemědělec, protože se cítil být ohrožen. Pohyb dalšího podivného tvora nahlásili svědci o několik hodin později z oblasti vzdálené asi šest mil jihovýchodně od místa havárie, v lese v příměstské čtvrti Jardim Andere, využívané spíše jako park. Většina se domnívala, že je to nějaké divé zvíře, jedna žena byla přesvědčena, že se setkala s ďáblem.

Z toho, co svědci vypověděli, byl sestaven následující popis příslušníka mimozemské entity: Hnědá či červenohnědá pleť - mastná, velká hlava, tenké tělo, krátké horní končetiny s třemi extrémně dlouhými prsty (připomínaly prý tvar hvězdice). Tvor neměl vlasy ani oděv, na výšku měřil čtyři až pět stop, byl cítit čpavkem. Vedení města vyslalo do parku čtyři hasiče se sítí k odchytu „nebezpečného zvířete“, ale hasiči už se tam setkali se speciální vojenskou jednotkou v protiradiačních oděvech. Podle vyprávění jednoho z hasičů se tvor choval apaticky, ani se moc nebránil, když ho vojáci chytali a umísťovali do dřevěné krabice s bílým krytem. Vydával jen podivný zvuk, připomínající hučení roje včel. Bedna byla naložena na korbu armádního automobilu a převezena taktéž na základnu. Tělo zraněné bytosti bylo nalezeno za dva dny a v doprovodu několika vojenských automobilů odvezeno do nemocnice na vyšetření.
(šál)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471075
DnesDnes287
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1490
Tento měsícTento měsíc2705

Partnerské weby

apartman banner