V chrámu Panatarah Sasih v Pejengu na ostrově Bali uctívají věřící něco, co bylo pravděpodobně součástí mimozemského plavidla. Na obrovském, téměř tři metry vysokém podstavci v čelní stěně svatyně je vystaveno kovové těleso ve tvaru nepravidelného válce. Neobvyklá relikvie je dlouhá 186 centimetrů, v nejširším místě dosahuje průměru 160 centimetrů a na bocích má zvláštní úchyty. Před ní je umístěna miska na obětní dary. Před doteky zvědavců chrání relikvii bytelný plůtek a chrámoví hlídači.

Obyvatelé Pejengu tvrdí, že tento podivný předmět byl součástí měsíčního vozu, tedy jakéhosi vesmírného plavidla, které se zřítilo na zem. Na jeho palubě se nacházely lidem podobné bytosti, které po havárii musely zůstat na ostrově.

Lidé s pokorou kladou na oltář květiny, ovoce, kousky masa i celá kuřata a poslouchají vyprávění starého kněze:
„Jedné noci se obloha náhle rozzářila neobvyklým proudem světla. Bylo jasno jako ve dne. Měsíc se prudce přiblížil k zemi a zůstal nad vysokými stromy. Zdálo se, že od sálajícího oslnivého svitu les vzplane. Pak „měsíc“ vybuchl a roztříštil se. Jedna větší část dopadla poblíž vesnice. Tam stále vydávala oslepující světlo. Jeden z vesničanů přistoupil k troskám. Za podivného jiskření byl opovážlivec na místě ztrestán smrtí.“
Je tedy měsíční vůz skutečným pozůstatkem vesmírného plavidla? Nevyžadoval počátek takového výjimečného zbožnění silný impulz spojený s neobvyklým jevem na obloze?
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500759
DnesDnes408
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3449
Tento měsícTento měsíc12105

Partnerské weby

apartman banner