Parník jménem Llandovery Castle vyplul z Mombasy posledního dne června roku 1947 a zamířil do Kapského Města. V noci 1. července proplouvala loď Mosambickým průlivem. Bylo kolem jedenácté hodiny, když si hlídka a někteří cestující všimli zářícího svět la, které se velmi rychle přibližovalo a zároveň klesalo. Světlo zpomalilo a sestoupilo asi patnáct metrů nad vodní hladinu. Potom se obrátilo dolů – byl to oslňující paprsek, vrhající kruh světla na mořskou hladinu, zatímco jeho zdroj přizpůsoboval svou rychlost lodi. Pak najednou paprsek zhasl… a cestující i posádka mohli spatřit samotný stroj.

Všichni, kteří se nalézali v té době na palubě a onen objekt viděli, se shodli na tom, že měl cylindrický tvar a gigantické rozměry, vypadal jako kovový a asi pětkrát delší než šírší. Nebylo vidět žádná okénka, ale z lehkosti, s jakou manévroval, a z toho, že zjevně používal vyhledávací paprsek, je zcela zřejmé, že celý stroj byl pod kontrolou inteligentních bytostí. Velikost stroje byla opravdu gigantická: svědci, včetně některých lodních důstojníků, odhadovali, že „ta věc“ byla třikrát nebo čtyřikrát tak dlouhá jako parník samotný, což znamená, že byla delší než tři sta metrů a v průměru měřila asi šedesát metrů.

Poté, co se asi minutu pohyboval po boku Llandovery Castle, začal gigantický stroj pomalu stoupat až do výše asi tří set metrů. Potom ze zadní části stroje vyšlehly plameny a stroj se vrhl kupředu a vzhůru, aby se během několika vteřin ztratil na noční obloze. Celá příhoda byla řádně zaznamenána do lodního deníku.
Očití svědci na tuto událost nemohou zapomenout a do dnešního dne nebyla blíže objasněna.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500104
DnesDnes398
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2794
Tento měsícTento měsíc11450

Partnerské weby

apartman banner