„Martin neměl o přízeň opačného pohlaví nikdy nouzi. Dvoumetrový blonďatý muž s vysportovanou postavou byl k nepřehlédnutí. Neztratil se v žádné společnosti a i ve své profesi středoškolského učitele se mu příležitosti k seznámení samy

nabízely. Poznala jsem ho, když už měl svá nejlepší léta a dvě manželství za sebou. Varování kamarádek i anonymních udavačů, že to s ním nebudu mít lehké, jsem brala na lehkou váhu. Když je člověk zamilovaný, nevidí, neslyší. Smířit jsem se musela s náhodnými známostmi, rádoby nezávaznými flirty a nakonec s odhalenou nevěrou. Dlouho jsem sama sebe přesvědčovala, že se neděje nic, co by náš vztah ohrožovalo,“ posteskla si manažerka Dagmara (47).

Mnoho lidí vnímá nevěru jako přirozený jev. Jak vyplynulo z jednoho průzkumu, více než třetina populace přiznala, že byla svému partnerovi nevěrná, přičemž více než čtyřicet procent dotázaných by nevěru nikdy neodpustilo, bezmála šedesát procent účastníků průzkumu nevěru považuje za největší prohřešek ve vztahu.

Někomu pomáhá záletnictví ke zvýšení sebevědomí, pro jiného je to adrenalin, touha po zakázaném ovoci, dobrodružství. Dalšího vede k mimomanželskému vztahu čistě sexuální motivace, vidí ho jako prostředek k získání nějaké výhody, prožívá osobní krizi. V partnerském vztahu může postrádat porozumění, sexuální uspokojení, dusí se pod každodenním stereotypem, nudou, všedností.

Máte podezření, že vás partner podvádí? Určité signály na partnera prozradí, že v jeho životě nejste jediná. Než však začnete pátrat, být pozornější, v roli detektiva, je třeba si uvědomit, zda chcete mít jistotu v tom, že vás podvádí, nebo raději žít v přesvědčení, že se nic dramatického neděje. Pokud platí první varianta, měla byste si všímat, zda o sebe nezačal příliš dbát, svému zevnějšku nevěnuje mnohem větší péči než dříve. Možná, že jste na jeho košili či jiném oblečení našla stopu rtěnky, ucítila příjemný parfém, který byste stěží hledala na svém toaletním stolku. Záletný partner si také úzkostlivě hlídá svůj mobil nebo elektronickou poštu. Milostnému sblížení se od jisté doby vyhýbá jako čert kříži pod nejrůznějšími záminkami, nebo naopak - jeho apetit v ložnici roste, protože se cítí mužnější. Jeho pracovní doba se najednou prodlužuje a potřeba povídat si u večeře o tom, co den přinesl, se vytrácí. Nevěrný muž se také většinou vyhýbá očnímu kontaktu, drží si od manželky odstup, nebo se chová zcela opačně. Je extrémně hodný, pozorný, milý, protože ho přepadají výčitky svědomí. Pokud se vymlouvá na nečekané výdaje, nevychází s penězi, začal chodit do posilovny, jezdit na služební cesty a ohání se novými přáteli, s nimiž vás ale nemíní seznámit, i takové podezřelé jednání vás ubezpečí o tom, že prožívá nějaký románek.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500233
DnesDnes527
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2923
Tento měsícTento měsíc11579

Partnerské weby

apartman banner