Asi čtyřicetiletá žena docházela pravidelně na odpolední mše do jednoho kláštera ve středních Čechách. Pozorovali jsme ji několikrát, její chování bylo velmi neobvyklé. Zastavila se vždy na třech místech a pokaždé zde hladila velké posvátné kameny, poté rukama přejížděla nad plamínky svíček u

venkovního oltáře. Čaruje snad na posvátném místě? I to nás napadlo, protože na modlení to rozhodně nevypadalo.

Posilování ochranné energie

V roce 1989, během podzimu, jsme se podivné ženy odvážili zeptat na její zvláštní chování. Dotyčná paní nám vyrazila svou odpovědí doslova dech. Byla přesvědčena, že celé okolí dokáže posilovat svou energií a dobíjet jeho sílu. Časem jsme se trochu spřátelili, tehdy se přestala tolik ostýchat a vyprávěla nám o podivném zážitku. V roce 1976 prožila prý něco na způsob únosu mimozemšťany.

Mysleli jsme si, že před námi stojí duševně nemocná osoba, ale jak se později ukázalo, naše odsouzení bylo nespravedlivé. A paní nám vyprávěla svůj příběh.

Tunelem na neznámé místo

V létě roku 1976 ji probudilo ze spánku jakési pronikavé pištění. Když úplně procitla, spatřila u stropu pokoje podivné lesklé provázky. Připomínaly nastříhaný staniol či nějakou podobnou fólii. Polekala se, ale v tom praskla v lampě žárovka. Žena se ocitla v naprosté tmě.

Co se stalo? Dál si prý nic nepamatuje, jen sen o nějakém tunelu a šedivé komoře. V tom snu slyšela bzučení a syčení, viděla své vlastní tělo, leželo na širokém stříbrném stole. Žádné postavy či nějaké zelené mužíčky neviděla. Nikdo ji ani nevyšetřoval, nedělal na jejím těle pokusy.

Když se ráno probudila, měla tělo celé rozlámané. Vyzkoušela lampu a žárovka nesvítila. Poté nalezla vedle postele nějaké smetí. Ale po bližším prozkoumání zjistila, že to nebylo žádné smetí, ale několik tenkých stříbrných proužků staniolu! Od té doby je přesvědčená, že ji někdo někam na chvíli opravdu unesl. Začala se zajímat o různé duchovní proudy, nakonec uvěřila v Boha.

Příkazy ke konání dobra

Velmi podivné byly ale i další skutečnosti. Žena přiznala, že nějaká vnitřní síla jí přikazuje, aby konala dobro. „Nikdy nedostávám příkaz ke konání něčeho špatného,“ řekla nám tehdy doslova. A docela šokující přiznání přišlo na závěr: „Nejvíc se bojím toho, že jednou dočista změním svou podobu, že budu vypadat úplně jinak. Jen nevím jak.“

Proč by se měla tato žena změnit? Měla snad nějaké tušení? Byla psychicky nemocná, jak se v takových případech snaží věda vysvětlit?

Po čase paní přestala chodit na bohoslužby, údajně se provdala do zahraničí. Jak to všechno pravdu bylo? Nedošlo přece jen na slova o změně podoby?

Jiří Nový

 

DODATEK

Badatelé a lékaři se nemohou shodnout, jak to vlastně s únosy do UFO je. Někteří je vysvětlují bujnou fantazií osob, které se chtějí zviditelnit, halucinacemi po požití omamných látek či skrytými procesy našeho vědomí a vážnými duševními poruchami. Berou to od psychologie přes psychiatrii až po alternativní možnosti, ale k jednotnému závěru se zatím nedobrali.

A třeba je to daleko jednodušší, než si myslí. K únosům mimozemskou civilizací skutečně došlo či dochází. A to z prostého důvodu - postižení lidé totiž obvykle nevyhledávají ufology či novináře, mnohem častěji jsou v péči psychiatrů, neboť se velmi těžko vyrovnávají s realitou svých zážitků. A velice dobře ví, jak by okolí jejich pravdu přijalo. Či spíše nepřijalo.

Otázku setkání s mimozemskými civilizacemi by určitě mohly osvětlit dokumenty z tajných sejfů vojenských a vládních organizací. Tam se nachází spousta odpovědí.

Institut doktora Franka

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500958
DnesDnes607
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3648
Tento měsícTento měsíc12304

Partnerské weby

apartman banner