Na světě existuje velká spousta hřbitovů, kde se o klidu lidem může pouze zdát. Jedním takovým je prý i hřbitov Uley Bury.
Uleyburský baptistický hřbitov, také dobře známý jako Uleyroadský hřbitov, je na první

pohled zcela obyčejný. Stojí poblíž města Munno Parra na jihu Austrálie. Založit ho nechal roku 1840 Moses Bendle Garlic, učitel a tkadlec pocházející z Anglie. Název hřbitov dostal podle anglické kopcovité krajiny Uley, odkud Garlic pocházel, a také podle stromů, jimž lidé říkali Bury. V roce 1841 Garlic zaplatil celých 400 liber za to, aby mohl nechat u hřbitova vystavit i malou kapli na akru půdy. Tato kaple sloužila po mnoho desetiletí místním občanům.
K smrti vyděšený chlapec
V roce 1953 se objevuje v novinách The Bunyip první zmínka o jakýchsi paranormálních jevech, které se na hřbitově údajně mají dít. Příběh vypráví Frank Ifould, bývalý pracovník v místním vinařství. Frank uvádí, že jednoho dne si šel jeho otec posedět k němu do vinařství, kde pracoval i jeden mladý chudý hoch. Když od něj odcházel, měl již v sobě nějakou tu sklenku a byl v dobré náladě. Usmyslel si tedy, že bude velká legrace počkat si v přestrojení za ducha u hřbitova na mladého chlapce a pořádně ho vyděsit. Také tak učinil. Když hoch procházel okolo, Frankův otec na něj celý v bílém vyskočil. Chlapec se tak lekl, že v momentě padl mrtev k zemi. Od tohoto okamžiku prý nemůže najít klidu a neustále obchází kolem hřbitova.
Šepot, kroky, pláč
Nikdo neví přesně, co se na hřbitově děje. Mezi těmi, kteří hřbitov navštíví, se však povídá, že se odtud ozývají zvláštní zvuky. Někdy je slyšet šepot, jindy jakoby návštěvníky pronásledovaly čísi neviditelné kroky. Mnozí spatřili i nejrůznější stíny. Za tmy se zpoza hřbitovních zdí ozývá usedavý pláč a kdosi neviditelný po kolemjdoucích hází kameny. To vše vypovídají ti, kteří měli odvahu se v blízkosti hřbitova a kaple pohybovat po setmění. Mohou za to duchové, nebo jen nějaký místní vtipálek?
Dívky v bílém
Řidiči projíždějící po silnici okolo hřbitova si již zvykli i na zvláštní přízrak mladé dívky, která na sobě má svatební šaty. Vždycky se z ničeho nic objeví před autem a křičí. Další dívka, také v bílém, se zase prý objevuje znenadání na zadním sedadle auta řidičů. Chvilku se veze, poté zmizí a zjeví se před autem. Jakmile do ní auto narazí, rozplyne se. Co se na hřbitově a v jeho okolí děje? Souvisí tyto události snad se satanistickými rituály, které se na hřbitově měly odehrávat, a pro něž je hřbitov hojně vyhledáván?
Záhadné jsou i obří kamenné kruhy, které se čas od času na hřbitově objeví a nesou v sobě zvláštní symboly. Jsou i ty dílem satanistů? A co mají značit?
Cornelie Kornelová

DODATEK

Hřbitov vznikl na nešťastném místě a podle všeho se stal uzlem negativních energií. Proto mrtví nenalézají klid a snaží se živé upozornit, a to rozličnými způsoby, že by bylo potřeba učinit silná rituální opatření k jejich osvobození a očištění tohoto místa. Hřbitov tak stále znovu a znovu přitahuje temnou energii a umocněnou ji vysílá zpět do okolí. Kamenné kruhy nemusejí být dílem satanistů, ale naopak lidí, kteří se snaží místo očistit a negativní síly spoutat. Záleží na tom, zda se v nich objevuje pentagram a kam směřuje jeho špice. Ve správném postavení jde o symbol prapůvodní Bohyně a ochrany člověka.
Luisa Epulare z Institutu doktora Franka

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503184
DnesDnes689
VčeraVčera748
Tento týdenTento týden1436
Tento měsícTento měsíc14530

Partnerské weby

apartman banner