Recepty z domácí lékárny vycházejí z nashromážděných rad našich předků i současných léčitelů. Působí velice individuálně a jediná cesta, jak zjistit, zda vám pomůžou, je vyzkoušet je.

+ Citron může být nápomocný proti bolesti hlavy. Použijte

obklady z citronové šťávy, kterou nakapete na kapesník, na spánky lze přikládat i čerstvé plátky citronu. Jakmile však kůže začne pálit a zrudne, odstraňte citronové plátky a zarudlá místa potřete olejem.

+ Vyhlášený léčitel páter Ferda doporučoval na bolest hlavy obklady z odvaru majoránky. Teplý obklad se obtočí kolem hlavy a nechá působit dvacet minut.

+ Blahodárně působí na migrénu i koupel. Stačí alespoň deset kapek éterického oleje rozmíchat v šálku smetany nebo mléka, přidat do horké koupele, ponořit se do vody a zhluboka dýchat.

+ Klasickým prostředkem proti napětí a bolesti hlavy je olej z mateřídoušky či majoránky. Stačí malé množství kápnout na kapesník a několikrát zhluboka vdechnout.

+ Zkusit můžete i inhalace. Do mísy s horkou vodou přidejte pět až deset kapek éterického oleje, přes hlavu přetáhněte ručník a pomalu a zhluboka vdechujte. Tato terapie je vhodná i při stresu nebo nachlazení.

+ Bolest hlavy zmírňuje levandule. Má výrazné relaxační vlastnosti, navozuje pocit harmonie. Do dvou lžiček slunečnicového oleje dejte dvě kapky levandulového oleje a masírujte jím šíji, spánky a pokožku za ušima. Olej by nikdy neměl vniknout do očí.

+ Úlevu přinese i nastrouhané jablko. Vymačkejte přes hadřík jeho šťávu, namočte do něj kapesník a potírejte čelo. Od bolesti uleví také plátky jablek přikládané na spánky, stejně jako kousky brambor.

(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2500535
DnesDnes184
VčeraVčera645
Tento týdenTento týden3225
Tento měsícTento měsíc11881

Partnerské weby

apartman banner