BERAN (21. března – 20. dubna)
Přichází jaro a tak je Beran se svým razantním ochráncem Marsem plný činorodosti a vyzývá i ostatní k činům. Ovšem mají to Berani dost složité díky své tvrdohlavosti. Na obranu svých názorů a rozhodnutí nastaví tvrdé rohy a pak si nevidí ani na špičku nosu. Takže ostatní planety radí Beranům trošku ubrat z tvrdošíjnosti, mít více pochopení pro lidi k olem sebe, zacházet opatrně především s Pannami a Rybami, jinak vám hrozí vážné komplikace.
Pro Berany narozené v první dekádě je velmi významné novoluní 21. dubna, hodí se ke změnám. Podaří se vám zažehnat hádku s nadřízeným, ale doma už vám to asi nevyjde. Čeká vás několik složitých situací, v nichž si ověříte své schopnosti diplomacie. Beranům narozeným ve druhé dekádě slibují hvězdy lásku. A právě láska vám dodá energii a odvahu, bude se vám dařit vše, čím se budete zabývat. I pro vás je novoluní 21. 4. velice silné a vhodné k důležitým rozhodnutím. Mnohé z vás láska přímo vykolejí. Štěstí vám však přeje, nemusíte se bát špatných konců. Berany narozené ve třetí dekádě vyzývá jaro ke sportování. Jen zvolna, jinak by mohl hrozit úraz. Podnikáte? Přízeň osudu je na vaší straně. Jen se nikomu nesvěřujte se svými plány a věnujte větší pozornost detailům.

BÝK (21. dubna – 20. května)
Toto pohodové znamení se svou ochránkyní Venuší v nás všech podpoří schopnost přirozeně přijímat okolnosti, které si s námi zahrávají. Býk jediný ví a zároveň nám ukazuje, že vše na světě má svůj důvod a každý má svou cestu, kterou musí projít, ať je jakkoli hrbolatá. Býkovi ale chvíli trvá, než se pro něco rozhodne. Proto nestíhá přijít včas, vždy ho doprovází alespoň malé zpoždění. Snažte se tuto chybu napravit. V situacích, které vznikly bez vašeho zavinění, jednejte klidně.
Býci narození v první dekádě by měli více pozornosti věnovat svému zdraví. Vaši finanční situaci poněkud komplikují nečekaná vydání. Přidají-li se k tomu ještě zdravotní problémy, bude to znamenat skutečnou zátěž. Pozor na silný a dramatický úplněk 6. 4. Býkům narozeným ve druhé dekádě hvězdy radí, aby se nenechávali tak snadno odradit od svých záměrů a naučili se prosazovat svá přání. Nikoli za každou cenu, ale důrazněji. Tento měsíc proběhne po vás ve znamení přátelství –půjde o zajímavé a výjimečné setkání s dávným přítelem nebo přítelkyní. Přes mírné problémy v zaměstnání se rychle přenesete a vyřešíte je ku svému prospěchu. Býci narození ve třetí dekádě mají štěstí na své straně. Úspěšně zvládáte úkol za úkolem a problémy vyřeší dřív, než se stačí nahromadit a uškodit. Bankovní účet vás potěší přírůstky, můžete si dopřát i nějaký rozmar.

BLÍŽENCI (21. května – 20. června)
Vzdušné znamení Blíženců pod ochranou planety rozumu Merkurem přináší mnoho otázek a nečekaných zvratů. Nutí nás neustále nad něčím přemýšlet, a tak začnete pracovat na něčem novém a velice zajímavém, co vás úplně vtáhne do problému, že zapomenete na své okolí. Výsledky vaší práce budou pro vás přínosem – nejen, že vy sami budete spokojeni a posílí se vaše sebevědomí, ale spokojeni s vámi budou i vaši nadřízení a obchodní partneři a náležitě to ocení.
Blíženci narození v první dekádě se díky svým úspěchům smíří s partnerem a pocítí příliv štěstí. Uvědomíte si, že na roztržce máte určitou vinu, protože jste kvůli práci partnera poněkud zanedbávali. Také Blížence narozené ve druhé dekádě čeká vcelku dobrý měsíc. Zákon schválnosti si pro vás připravil několik rozmarných zážitků s překvapivým koncem. Pohrnou se k vám návštěvy, ale zvládnete je bez kolizí. Z jedné může být láska na první pohled. Navíc úplněk 6. 4. je pro vás velmi silný a příznivý, požene věci k rychlému vyřízení. Blížence narozené ve třetí dekádě čekají rozepře s partnerem. Bohužel tentokrát to bude opravdu vážné. Původně to byly jen drobnosti, ale nevěnovali jste jim pozornost a postupně se vyhrotily. Nyní máte pocit, že nic nemůžete stihnout, vaše myšlenky se stále vracejí k rodinným problémům. Zvolte v práci jen to nejdůležitější, co potřebujete neodkladně vyřídit, ostatní odložte a zbytečně nepropadejte stresu.

RAK (21. června – 22. července)
Vláda Raka a jeho patrona, planety plodnosti Měsíce, vnáší do vašeho života nové vibrace – skromnost, skvělou paměť, ale i náladovost. Pro zrozence Raka, vodního znamení, je typický klid a vyrovnanost, vypadá netečně, ale uvnitř je velice citlivý a zranitelný. Proto vás poslední dobou vás provází špatná nálada a trvalý pocit únavy. To vám může zkomplikovat některé vztahy.
Raci narození v první dekádě se trápí, neustále se vracejí k zážitkům z minula a přes všechny jejich snahy se odreagovat se jim to nedaří. Poslechněte radu hvězd a odložte řešení problémů. To, že jste někomu vysvětlili, že společné podnikání nepřichází v úvahu, neznamená, že zapomněl. Přijde znovu. Na Raky narozené ve druhé dekádě zanevřel jejich patron Měsíc, je velmi nepříznivý, až nebezpečný po celý duben. Někteří členové rodiny vám udělají ze života peklo, hvězdy doporučují neprovokovat partnera. To, že vám něco připadá zbytečné, neznamená, že tomu tak opravdu je. Vyhýbejte se úřadům i školám, špatně byste zde dopadli. Zůstane vám však vaše zručnost a šikovnost, využijte toho a pusťte se do něčeho, co vás zabaví. Rakům narozeným ve třetí dekádě vyhrožuje Měsíc jen při úplňku 6. dubna, pak by se situace měla uklidnit. Neměli byste zanedbávat své soukromí a věnovat se pouze práci. Váš partner může ztratit trpělivost. K pohodě nepomáhá ani vaše popudlivost. Jste Rak, máte v povaze ochotu, klid a přizpůsobivost. Nezapomínejte na to.

LEV (23. července – 22. srpna)
Odvážní a sebevědomí Lvi nesedí doma v koutku a nečekají, až si jich někdo všimne. Jako je patron Lvů Slunce středem naší soustavy, i on chce být v dubnu středem pozornosti a všeho dění. Přesto byste se neměli k vlastnímu dobru zaplést do sporů, které se vás netýkají. Pokud vás v dlouhodobých partnerských vztazích mrzí jistý stereotyp, nečekejte a sami něco podnikněte.
Lvi narození v první dekádě mají pocit, že jsou jejich nervy pod stálým stresem. Pravděpodobně vás trápí jedna a tatáž myšlenka. Nebuďte netrpěliví, jestliže se někdo neozval přesně v dohodnutém čase, má k tomu asi své důvody. Nevíte-li si rady, promluvte o tom s dobrým přítelem, nejlépe zrozencem Panny nebo Blíženců. Na Lvy narozené ve druhé dekádě čeká pěkný, i když poněkud uspěchaný měsíc. Kmitat budete nejen v práci, ale i doma. Když večer padnete únavou, bude vás hřát příjemný pocit, kolik jste toho za celý den udělali. Navíc vám po celý duben bude přát Měsíc. Různá zařizování, která vás čekají, dopadnou k vaší spokojenosti. Doma povládne atmosféra plná pohody. V práci dokončíte vše, co jste si naplánovali. Na Lvy narozené ve třetí dekádě shlížejí hvězdy vlídným okem. Bude dobré pozvat několik přátel a prožít některý příjemný večer. Ovšem pracovní úkoly, které se vám vrší na stole, za vás nikdo neudělá, žádným záhadným způsobem se samy nevyřeší. Takže se, milí Lvi, soustřeďte se a pusťte se v dubnu pěkně do práce.

PANNA (23. srpna – 22. září)
Pro zemské znamení Panny je typická pracovitost, vzorné plnění povinností. Proto i její zrozenci často v noci nemohou usnout a přemýšlejí, jak lépe a co nejdokonaleji splnit své úkoly. Jsou stále jako rybičky a svůj elán investují jak do pracovních, tak rodinných záležitostí. Pracujete za dva. Opatrně ale s tím tempem, vyšetřete si čas i na relaxaci, jinak vás to tempo schvátí.
Pannám narozeným v první dekádě předpovídá planetární konstelace měsíc nebývale dobrodružný. Těžko říci, co vás skutečně potká, ale mělo by to být něco neopakovatelného. Tvořivá práce s milovanou osobou je zárukou harmonie a duševní pohody. Jedna rada: Nechlubte se majetkem ani naditou peněženkou, tím nikoho seriózního nezískáte. Také Panny narozené ve druhé dekádě by měly prožít duben bez větších problémů. Drobné konflikty s partnerem, sousedy nebo kolegy nejsou vyloučené, ale nebude to nic vážného, vzájemným kompromisem se vše rychle urovná. Věnujte se svým zálibám. Panny narozené ve třetí dekádě si nemohou stěžovat na nepřízeň osudu. Některé věci máte nyní šanci vyřešit jednou provždy. Je jenom potřeba, abyste sebrali veškerou odvahu a nebáli se věci nazvat pravými jmény. Kontakt chce opět navázat člověk, se kterým jste se dostali nedávno do ostrého střetu, ale vy o to nestojíte. Už mu nevěříte a máte pravdu.

VÁHY (23. září – 23. října)
Dalším vzdušným znamením jsou přátelské Váhy se svou patronkou, planetou lásky a harmonie Venuší. A jejich dobrosrdečnost a altruistické smýšlení mají v sobě i jejich zrozenci. Zvažujete své činy, postoje svých blízkých a ostatních. Pokud jste se s někým nepohodli, usmíříte se. Bude-li to partner, usmiřování bude sladké. Chtěli jste pomoci příbuzným, ale nyní vám nevychází čas. Mrzí vás to, ale oni to pochopí.
Váhy narozené v první dekádě sice čekají nějaké potíže, ale ty nestojí za rozčilování. Pokud jste váhali, zda vám stačí síly na přijatý úkol, výsledek vás přesvědčí o opaku. Nepodceňujte intriky a pomluvy, mohlo by vám to způsobit opravdové potíže. Váhy narozené ve druhé dekádě se necítí ve své kůži. Nedivte se, Měsíc se vám postaral o problémy. Úplněk 6. 4. je nepříznivý a novoluní 21. 4. velmi nebezpečné. V kariéře vám tento měsíc pšenka nepokvete, jen neházejte flintu do žita, není ještě všem dnům konec. Spolehněte se na partnera. Nechte rozhodování na něm, uvidíte, že optimismus vyhraje. Ani Vahám narozeným ve třetí dekádě Měsíc nepřeje, je nebezpečný, až agresivní. Hrozí vám ztráta většího množství peněz nebo cenných věcí. Příčinou nebudou zloději, ale vaše bujarost. Situaci zachrání partner. Neustále se měnící požadavky, které má zaměstnavatel na vaši práci, už vás rozčilují. Pokud se podíváte po jiném zaměstnání, bude to pochopitelné. Ale ne tento měsíc!

ŠTÍR (24. října – 22. listopadu)
S nástupem vodního znamení Štíra s jeho patrony – tajemným Plutem a bojovným Marsem - se dostává ke slovu odvaha řešit i nemožné a tvrdohlavost při prosazování vlastních cílů. Ovšem splněný sen vám nepřinese tolik radosti, kolik jste očekávali. Občas si řeknete, že těšení bylo lepší. Vaši nejbližší prožívají náročné chvíle a velmi se jich dotýká, že jste tak málo doma. Přesto vás partner podpoří ve vašem záměru. Sice ho zcela nesdílí, o to je jeho podpora cennější. Jen proboha nezkoušejte sázet. Proděláte kalhoty.
Pohodu minulých dní naruší Štírům narozeným v první dekádě velmi nebezpečný úplněk 6. dubna. Zřejmě se objeví nějaké zdravotní problémy. Asi si řeknete, jen to ne, nevím, kam v práci skočit dřív, ale uznejte, že zdraví je na prvním místě. Setkání se starými přáteli vás rozladí, prostě jste se všichni změnili. Zato vám udělají radost děti. Štírům narozeným ve druhé dekádě pokazí hned začátek dubna nehezká hádka s partnerem. Mrzí vás to. Navíc na vašem bankovním kontě to nevypadá nejlépe. Nepříjemná kombinace problémů. Také v práci nastaly jisté komplikace. Není divu, že máte náladu pod psa. Ale jste Štír s odvahou řešit i nemožné! Štíři narození ve třetí dekádě už nyní přemýšlejí, kam vyrazí na dovolenou. Včas, aby našetřili dostatek finančních prostředků. Vaše bankovní konto vypadá dobře. Můžete si s partnerem splnit nějaké přání.

STŘELEC (23. listopadu – 21. prosince)
Pro zrozence ohnivého znamení Střelce jsou typické otevřenost, nadšení, vyhledávání společnosti. Jeho patron, Jupiter, pak drží ochrannou ruku nad spravedlností. Střelec tedy dokáže uvolnit tětivu, zmírnit situaci a zvážit důsledky. Vaše sympatie hrají větší roli, než si dokážete uvědomit. Je-li vám někdo nesympatický, zkuste se na něj podívat co možná nejobjektivněji. Možná zjistíte, že má i určité klady.V partnerském vztahu jste schopni nesobeckých ústupků, s přáteli už vám to tak nevychází.
Střelci narození v první dekádě by měli v zájmu svého zdraví strávit víkend s rodinou někde v přírodě a dobře si odpočinout. Přivolat jiné myšlenky než jen na práci. Nová energie vám dodá impulz ke splnění pracovních úkolů. Počítejte ale s tím, že se vám jarní únava nevyhne. Štíři narození ve druhé dekádě jsou plni elánu: zdraví slouží, v zaměstnání se vám daří. Jen doma je poněkud dusno a vy stále nevíte proč. Možná je to jen partnerova taktika, jak vás přimět k tomu, abyste mu splnili nějaké přání. Tak vám nyní přináší radost a spokojenost jen vaše práce. Pokud zde máte nějaké resty, využijte konstelace k tomu, abyste se jich zbavili. Výpočty ukazují nepřízeň hvězd Střelcům narozeným ve třetí dekádě při sportování a zábavě. Hoříte nedočkavostí dodělat, co jste si předsevzali. Podaří se vám to, ale za cenu ochlazení vztahu s partnerem. A tentokrát nebude jen sladké usmiřování, bude vás to něco stát, přemýšlejte, musí to být něco originálního.

KOZOROH (22. prosince – 20. ledna)
Zemské znamení Kozoroha přináší trpělivost, pracovitost, ctižádostivost, ale i bezohlednost a samotářství. To vše pod jeho patronem, přísným Saturnem, představitelem pomsty a trestu, v dubnu vykrystalizuje. Bude vám trvat poněkud déle, než vše uděláte závažné rozhodnutí. A pokud se to dotýká rodiny, poskytněte jí účast na rozhodování až po právo veta. Vcelku při vás stojí štěstí, můžete investovat, změnit pracovní pozici nebo se pokusit prosadit nové metody ve svém oboru.
Kozorohům narozeným v první dekádě přeje Měsíc, úplněk 6. 4. je pro vás velice pozitivní. Duben žehná všemu novému, zejména změnám životního stylu a navazování nových přátelství. Nadějné by pro vás bylo setkání s ambiciózním Beranem nebo tajuplným Štírem. Nevysedávejte doma, vyjděte si s rodinou na výlet, v práci se nic zvláštního neděje, své úkoly si rychle a svědomitě splníte. Pro Kozorohy narozené ve druhé dekádě je velmi nebezpečné období kolem novoluní 21. dubna. Máte šanci potkat osobu, která vám pomůže v pracovních záležitostech nebo to bude nová známost. Mezilidské vztahy budou spíše pohodové, možná se s někým usmíříte. Nečekají vás žádné závratné změny ani zážitky. Jen pozor na hašteřivé sousedy a intrikánské kolegy. Také Kozorozi narození ve třetí dekádě budou mít nesnáze s Měsíce, úplněk 6. 4. je velmi nebezpečný. Je tu nebezpečí hádek s partnerem a dokonce s velmi dobrým kamarádem. Jestli váš vztah prochází krizí, je možné, že právě teď skončí. Hrozí i slovní přestřelka v práci. Rozhodně nepodepisujte nyní nějaké smlouvy a nedělejte závažná rozhodnutí.

VODNÁŘ (21. ledna – 18. února)
Přirozená intuice, touha po originalitě a pokroku, to jsou charakteristické znaky zrozenců vzdušného znamení Vodnáře s jeho patronem, planetou převratu a změny Uranem. Máte hlavu plnou nápadů, jak vše vylepšit a daří se vám přesně pojmenovat své emoce. Může vám to dopomoci ve vztazích.
Vodnáři narození v první dekádě se nebojí vykročit razantně do jarních dní. Máte dost energie vyřešit vše potřebné. Planetární konstelace je přímo ideální pro vaše kariéristické záměry. Zkuste u nadřízeného prosadit některé své nápady. Rozhodně tím nic neztratíte. Vodnáři narození ve druhé dekádě prožijí vcelku příjemný měsíc, pokud se vyvarují stresových situací. Vaše nápady nejsou k zahození, bohužel je asi nedokážete dobře prodat. Klid v rodině a pocit pohody na pracovišti vyváží jakýkoli problém. Právě v rodině hledejte podporu a porozumění, poslouchejte svou intuici.Vodnáři narození ve třetí dekádě, pokud se nyní chystáte ke zkouškám nebo na nějaký konkurz, mohli byste být skutečně úspěšní.Zaměstnané potká příjemná šance, nejsou vyloučena nová přátelství. Při sportu příliš neriskujte. Máte-li zahrádku, neseďte o víkendu doma.

RYBY (19. února – 20. března)
Zrozenci vodního znamení Ryb jsou v tomto roce posíleni Měsícem, který stojí v jejich znamení. Pod jeho vlivem a vlivem jejich patrona, mystického boha moří a vod Neptuna, pocítí v dubnu všichni vlídnost, soucítění, idealismus, ale i sebeklam a nedůvěru v budoucnost. Díky vlivu Měsíce jste neobyčejně vnímaví. Stačí jedna věta, abyste pochopili, že ten, kdo ji říká, je s upřímností na štíru.
Ryby narozené v první dekádě mají skvělou náladu, i když v rodině je poněkud napjatá situace. Dejte partnerovi najevo, že si vážíte toho, co pro vás dělá. Nebudete lhát a jemu to bude lichotit, doma nastane pohoda. Vaše snaha o navození jarní nálady bude nakonec velmi úspěšná. Pokud máte nějaké úřední jednání, nečekejte, že budete se vším spokojeni.Na Ryby narozené ve druhé dekádě dolehne v tyto dny vyčerpání z pracovního shonu a nadměrného pracovního zatížení. Držte si některé lidi více od těla. Kvůli velkorysosti a povznesení nad přízemní každodenní maličkosti vám mohou uniknout podstatné momenty. Pozor, ať se nenaděláte kvůli někomu blízkému dluhy. Rybám narozeným ve třetí dekádě je už lépe, třebaže to stále ještě není na sto procent. Ať už jste se rozhodli změnit zaměstnání či nikoli, stále cítíte svou prohru, se kterou se nemůžete smířit. Bude to trvat celý měsíc, než se s tím jakžtakž vyrovnáte. Nová pracovní nabídka vám udělá radost. A změna šéfa bude přímo kouzlo.
(ndro)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2499948
DnesDnes242
VčeraVčera776
Tento týdenTento týden2638
Tento měsícTento měsíc11294

Partnerské weby

apartman banner