Mnozí kontaktéři, ale i významní ufologové a duchovně orientovaní lidé jsou přesvědčeni, že Zemi navštěvuje už odedávna mnoho bytostí z kosmu. V posledních desetiletích se jejich počet rozšířil o další rasy.
Doktor Richard Boylan je psychiatr, který se zabývá hypnózou a zkoumá i kontakty mezi lidmi a mimozemšťany. Při své klinické praxi se mnohokrát setkal s oběťmi takzvaných únosů, které trpěly poruchami psychiky, nočními můrami a strachem. Ze začátku nevěřil, že je ve skutečnosti postihlo to, o čem hovořili během hypnoticko-regresních sezení. Protože však k němu přicházelo stále více osob, které vyprávěly podobné příběhy, začal se o to blíže zajímat. V současnosti je jedním z předních výzkumníků fenoménu UFO na světě. A co tvrdí o svých dlouholetých výzkumech?
"Jsem sekretářem Akademie klinické terapie případů blízkých setkání a spolupracuji s mnoha známými odborníky, kteří zkoumají případy kontaktů s mimozemskými bytostmi. Po dlouholeté práci s unesenými a po analyzování zpráv o chování mimozemšťanů si můžeme udělat určitý názor na to, kdo jsou a co hledají na Zemi."
Mnozí si kladou otázku, zda mimozemské civilizace mohou zachránit Zem před ekologickou katastrofou, třeba přepólováním, případně zabránit srážce Země s asteroidem či kometou. Mimozemšťané tvrdí, že nám pomohou, ale jen tehdy, pokud je o to sami požádáme. Ve svých poselstvích, které se dostávají k lidem různými cestami, nás varují před nebezpečím, které si sami vytváříme.
"Tvrdí se, že některé mimozemské civilizace jsou vůči lidem nepřátelské," říká dr. Boylan a pokračuje: "Nikdy jsem se nesetkal se zprávou o takových nepřátelských bytostech. Důkazy jejich přítomnosti nám představují některé senzacechtivé ufologické magazíny a autoři knih, jejichž věrohodnost lze zpochybnit. Věřím, že mimozemšťané, kontaktující se s pozemšťany, jsou nám příznivě nakloněni.
Vzniklo hodně nedorozumění na základě rozdílů, které nás rozlišují. Oni vždy nevypadají jako my, jinak myslí, jinak se chovají. To je přirozené, jsou přece představiteli zcela jiné civilizace. Také v Americe žijí různé etnické skupiny, které se liší životním stylem, vírou, vyznáním a kulturou. Některé rasy jsou tady, aby nás učily, a jiné, aby nás vedly v rozvoji. Jsou zde i takové, jejichž cílem je zlepšení našeho zdraví. Jiné rasy nás jen pozorují, nemíchají se do našeho života. A jsou i takové, které nás varují před nebezpečím, které si ani neuvědomujeme."
Doktor Boylan dále tvrdí, že zlí "ufoni", kteří plánují invazi na Zem, žijí pouze v naší fantazii. Připomíná však, že v intergalaktické kultuře jsou i rasy na nižší úrovni než lidé, existují planety zničené jejich obyvateli, podobně jak to děláme my se Zemí.
S názory doktora Boylana však všichni nesouhlasí. Jsou totiž přesvědčeni, že lidstvo opravdu v budoucnu ohrozí cizí rasa.
(mh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2473935
DnesDnes276
VčeraVčera548
Tento týdenTento týden276
Tento měsícTento měsíc5565

Partnerské weby

apartman banner