Léčivou studánku Kloubovku najdeme kousek od Oselců u Nepomuku. Kolem půlnoci z 18. na 19. června 1999 prý bylo v blízkém lese docela rušno. Několik svědků spatřilo světelný kužel zahalený v jakési mlze. Pozorovatelé se nebáli, dokonce uspořádali jakousi útočnou výpravu. V dalších dnech se do bádání vložili profesionálové i amatérští ufologové. Záhadná světla se údajně objevila ještě několikrát, byť ve skromnějším aranžmá. Tato oblast je přitom proslulá výskyty zjevení Panny Marie (například právě kolem studánky Kloubovky). Je zajímavé, že podobná místa leží dosti často v kraji bohatém na uranovou rudu. Souvisí se zjevováním Bohorodičky i existence tzv. dračích žil, energetických uzlů?
Zdejší kaple byla zasvěcena svaté Markétě. Právě ona má jako svůj atribut zeleného dráčka. Podle legendy s příšerou bojovala, což se dá vysvětlit tak, že ovládla (pochopila) účel dračích žil, sílu energií. Vraťme se ale k rudám. Souvisí přírodní radioaktivita také s paranormálními jevy? Možná ano. Měření v bývalé Jugoslávii, v Medžugorje, potvrdilo zajímavé několikanásobné zvýšení radioaktivity v místě údajného mariánského zjevení a zázraku. Davům věřících tato radioaktivita nijak neublížila, ba naopak, lid byl posílen - tělesně i duchovně zároveň.
Lokalitu, v níž byly v roce 1999 podivné úkazy spatřeny a potvrzeny, jsme pečlivě prohlédli. I když bylo předem jasné, že po tak dlouhé době už nic „žhavého“ neobjevíme. Položme si závěrečnou otázku: Jde o výjimečnou krajinu, plnou nevysvětlitelných přírodních jevů, nebo o nějaké kolektivní halucinace tehdejších svědků? Nevíme, záhada čeká na objasnění. Alespoň jsem si zatím opláchli oči v léčivé Kloubovce, abychom se dostali zpět do reality…
(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2471046
DnesDnes258
VčeraVčera623
Tento týdenTento týden1461
Tento měsícTento měsíc2676

Partnerské weby

apartman banner