Paní Miloslava K. se v dopise svěřila: „Chodím dvakrát týdně na hřbitov na hrob manžela - trochu tam pouklidím, zapálím svíčku, v duchu si s ním popovídám. Beru s sebou i pejska. Vypozorovala jsem, že když chodíme kolem malé rodinné hrobky jedné někdejší šlechtické rodiny, je pes neklidný, poštěkává. Nikde jin de na hřbitově to nedělá. Snažila jsem se zjistit, co se mu tam na tom místě nelíbí. Přiznávám, že když jsem u hrobky stála delší dobu, bylo mi také divně, dokonce jsem slyšela nějaké zvuky, byly to snad jen halucinace ze strachu? Nevím. Může mi k tomu někdo podat nějaké vysvětlení?“
Těžko říci, bylo by vhodné zjistit, jací lidé jsou v hrobce pochováni, za jakých okolností zemřeli. Zřejmě se tam kumuluje negativní energie, může jít ale i o energii nějaké geopatogenní zóny, anomálie. K podobným jevům docházelo a dochází, některé byly vysvětleny, jiné zůstávají záhadou. Vzpomeňme například případ, který se odehrál na ostrově Oesel v Baltickém moři. Hlavní roli sehrála soukromá kaplička v Arensburgu patřící jisté zdejší rodině. Kaple, v jejímž podzemí byly umístěny rakve s ostatky nebožtíků, stála nedaleko kostela.

Lidé opakovaně zjistili, že se jim v její blízkosti plaší koně zapřažení v bryčkách. Jak se ukázalo, také jiná domácí zvířata se tam chovala vystrašeně a několik lidí tvrdilo, že se z hrobky občas ozývají divné zvuky. Nejistota i strach rostly, do případu se vložily úřady a začalo vyšetřování. Po otevření podzemní hrobky bylo zjištěno, že jsou rakve na jedné hromadě uprostřed, nikoli v kovových regálech, kam byly uloženy. Rakve vyšetřovatelé přemístili na jejich původní místo, vstup do hrobky i kaple zamkli a zapečetili. Po několika týdnech se ozvalo několik svědků, kteří tvrdili, že opět slyšeli záhadný rachot. Hrobka byla otevřena a vyšetřovatelům se naskytl pohled na hromadu rakví na zemi.

Vyšetřovatelé vyloučili možnost, že se někdo rodinu snaží záměrně zastrašit nebo poškodit, nenašly se známky toho, že by do hrobky kdokoli vstoupil, třeba s úmyslem zesnulé oloupit. Pečetě byly nepoškozené, jiný vchod či přístup nebyl nalezen. Nebožtíkům v rakvích šperky a další cennosti nechyběly. Vyšetřovací komise zkusila trik s popelem. Posypala jím podlahu hrobky, rakve byly uloženy na svá místa, hrobka znovu zapečetěna. U kaple nepřetržitě stála hlídka 72 hodin, odháněla zvědavce i kolemjdoucí. Poté se komise dostavila k prověření situace. Pečetě na dveřích kaple i hrobky byly v pořádku, popel na zemi zůstal netknutý. Přesto byly rakve zpřeházené, některé stály opřené o zeď. Tato záhada zůstala neobjasněna. Rodina nakonec rozhodla, že se rakve vyzvednou a přemístí jinam. Teprve toto opatření přineslo živým i mrtvým klid, ale záhada zůstala.
(šál)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505037
DnesDnes96
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3289
Tento měsícTento měsíc16383

Partnerské weby

apartman banner