V knize Tušení souvislosti zmiňuje dnes již zemřelý dr. Ludvík Souček zajímavý nález. Jde o otisky chodidel člověka v třetihorním vápenci. Místo nálezu: vápencové skály u vsi Konská na Slovensku. Nejde o žádn ou literární fabulaci, je potvrzeno, že nález skutečně existuje.

Co je na všem tak zajímavé? Podle vědeckých teorií začal vývoj člověka později, na počátku čtvrtohor. Máme na mysli člověka – lovce, který sám vyráběl různé nástroje a pomůcky. Unikátní stopy později zničila nešetrná zemědělská technika, ale něco zajímavého se dalo objevit i v okolí. Kolegové ze Slovenska upozorňovali, že jen několik kilometrů od původního naleziště se nachází pozoruhodná lokalita s údajnými vstupy do hlubokého podzemí. Ve skalách je mnoho ještě neprozkoumaných dutin a jeskyněk, místní hovoří i o rozsáhlých podzemních sítích. Po roce 1989 se v bulváru objevily spekulace o možných vchodech do legendární bájné podzemní říše. Agharta sem přitáhla mnoho novinářů. Už v roce 1923 po záhadných vstupech pátral tým kolem Igora B. a jakýsi vlivný advokát. Aktivně zpovídali starousedlíky a získané informace si pečlivě zapisovali. Podařilo se jim později neznámé prostory prozkoumat? Nevíme, stopy po nich se ztrácejí a pamětníci umírají.

Podobné nálezy známe z celého světa. Pokud by se potvrdilo, že Darwinova evoluční teorie neplatí, znamenalo by to, že by se přepisovaly dějiny celého lidstva. Jak si máme vysvětlit podivné nálezy ze zahraničí? Lidské otisky, staré asi dva miliony let? Pračlověka s obuví se švy a vzorkovanou podrážkou?
Z trochu jiného soudku pocházejí stopy na dně propasti ve středních Čechách. V lokalitě Zlatý kůň našli kdysi speleologové otisky koňských kopyt. Tisíce těchto posvátných koní figuruje ve zdejších pověstech. Do oné propasti před průzkumníky ještě nikdo nevkročil, jak by se do hlubiny dostal kůň? Možná naši potomci budou opravdu dějiny přepisovat, vždyť další neuvěřitelné objevy přibývají…
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506579
DnesDnes418
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden418
Tento měsícTento měsíc17925

Partnerské weby

apartman banner