Když vody Pacifiku ve 22. tisíciletí před naším letopočtem pohltily kontinent Mu i s jeho nádhernou a vyspělou civilizací, skupiny emigrantů přišly do Asie, Afriky a na ostrovy v Atlantickém ceánu.V Asii vysídlenci vytvořili mocný stát Ujgurů, který sahal od Uralu až na východní okraje kontinentu, a Rámovo impérium, které na vrcholu své moci zabíralo Indický poloostrov až po území dnešního Afghánistánu a na východě po současnou Barmu. Ti, kteří přišli do Afriky, kolonizovali Saharu a oblast, kterou dnes zalévají vody Středozemního moře. Vznikla zde země Ozirea. Poslední skupin a utečenců osídlila ostrovy Atlantického oceánu a umožnila zrod civilizace Atlantidy. Přibližně před 12 tisíci lety vedly země, disponující mohutnou technikou, mezi sebou strašné války. Používaly létající stroje a neobvyklé ničivé zbraně. Tehdy ze zemského povrchu zmizela největší města Rámova impéria, přestala existovat země Ujgurů, potopila se Atlantida a vody Atlantického oceánu se přelily přes Gibraltar, přičemž zalily nádherná města Ozirey a vytvořily Středozemní moře.

Celý příběh vyznívá jako sci-fi, ale existuje mnoho důkazů. Například nová města, která odhalili archeologové na území Indie a Pákistánu, jsou velmi stará. Staroindické eposy Ramajána a Mahábharáta zase dost podrobně popisují strašné války před tisíciletími, které se odehrávaly na území dnešní Indie, přičemž detailně popisují zbraně, které v mnohém připomínají ty dnešní.

Existují ale i jiné zdroje, například dokumenty Lemurského bratrstva, tajného spolku, který vznikl ve 30. letech. Jeho věrohodnost je sice pochybná, ale překvapivě se překrývá se starodávnými texty a s tím, co tvrdí archeologové. Autoři nové verze minulosti, která bere v úvahu archeologii a starodávné texty, jsou dva badatelé - J. Churchward a D. Childress. Když Churchward pobýval v Indii, v jednom z tamních klášterů natrefil na soubor hliněných tabulek s neznámým písmem. S pomocí buddhistického mnicha texty přečetl. Psalo se v nich o rozvoji a úpadku úžasné civilizace, která před mnoha tisíciletími existovala na kontinentu Mu, jenž ležel v Pacifiku. Tabulky však nebyly kompletní, proto Churchward procestoval Asii, aby našel chybějící část. Objevil ji po letech v Tibetu. Takřka ve stejné době podobný soubor tabulek, tentokrát kamenných, nalezl při archeologických pracích v Mexiku W. Niven. Oba soubory doplnily historii národa obývajícího před tisíci lety kontinent Mu. Tyto objevy přivedly Churchwarda k napsání pěti knih o zmizelém kontinentu, který byl přibližně deset tisíc kilometrů dlouhý a asi pět tisíc kilometrů široký. Rostly tam nádherné lesy, v nichž žila velká zvířata, včetně mastodontů. Země byla rozdělena na deset provincií a měla 60 milionů obyvatel.

Churchwardovo tvrzení, že v Pacifiku existoval velký kontinent, můžeme považovat za pravděpodobné. Jazyky obyvatel Oceánie pocházejí ze společného základu a i zvyky a legendy jsou takřka identické.
(han)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2472063
DnesDnes87
VčeraVčera563
Tento týdenTento týden2478
Tento měsícTento měsíc3693

Partnerské weby

apartman banner