Kdysi jsme se zabývali údajným odhalením Ježíšova hrobu na jeruzalémském předměstí. Producent James Cameron a badatel Simcha Jakobovici stojí za zajímavým "dokumentem" Ztracený Ježíšův hrob. Ježíš Kristus byl podle bible synem božím, tudíž byl vzat na nebesa. Proč tedy pátrat po jeho hrobě?

Apokryfní (nepravá) evangelia o Ježíšovi hovoří jinak, prezentují ho jako laického nazaretského rabína, učitele (Mistra) esoterní filozofie, léčitele a zasvěcence. Jeho učení prý vycházelo z filozofie esejské sekty. Jiní pro změnu hovoří o jogínovi, buddhistickém vzdělanci. Opírají se o tříkrálovou legendu. Tři králové (mudrcové) měli představovat buddhistické vyslance, kteří v Ježíšovi objevili inkarnovaného lámu. Proto rodinu později nasměrovali do Egypta, byla to nejbližší země, v níž se nacházely viháry, buddhistické misionářské akademie i důležité mysterijní školy. Tolerantní faraon Ježíše přijali později, v dospělém věku zde studoval a prošel všemi stupni nejvyššího zasvěcení. Až potom se vrátil do Palestiny a stal se Mesiášem.
Ze severní Afriky putujeme do Asie. V buddhistickém klášteře u indického Šrínagaru mniši uchovávají prastaré dokumenty o muži jménem Ježíš (Yus Asaf). Ve čtrnácti letech prý s perskou karavanou doputova až do Tibetu. V sousední Indii studoval filozofii, mystiku, jógu a matematiku, poté se vrátil do Palestiny. Kdo byl oním záhadným poutníkem? Kristovy stopy kupodivu objevíme i v Japonsku, někteří obyvatelé se k bílému spasiteli hlásí dodnes, stojí zde i zajímavá svatyně. Není těch Ježíšů nějak moc? A který je ten pravý?

Údajně se Ježíš Kristus do Indie vrátil ještě jednou, po svém ukřižování a zmrtvýchvstání. Byl nazýván Isa Maish (Ježíš Mesiáš). Ještě podivnější je další stopa: V kašmírském Šrínagaru stojí nenápadný a přísně hlídaný dům, údajná Ježíšova hrobka. O památku se starají členové náboženské společnosti Ahmadija. Ve Srínagaru měl spasitel dožít po boku Maří Magdalény a zemřít ve věku 110 let. Pak ale jen těžko mohl někdo nalézt jeho kosti ve vápencových schránkách na předměstí Jeruzaléma....
(nov)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2433632
DnesDnes626
VčeraVčera729
Tento týdenTento týden3750
Tento měsícTento měsíc3750

Partnerské weby

apartman banner