Různých proroctví, která předpovídala konec světa, už bylo tolik, že je lidé přestávají brát vážně. Jeden z „konců světa“ je stanoven i na 21. 12. 2012. Je to jen planý poplach? V krátkosti si shrňme indicie, které naznačují, že se v tomto termí nu opravdu něco stane.

Největší záhadou jsou mayský a starý čínský kalendář. Při pečlivém porovnání a přepočítání oba kalendáře končí v prosinci 2012. Náhoda? Možná. Z toho však nevyplývá, že by šlo o fyzický konec světa, pouze se hovoří o tom, že lidstvo vstoupí do nové etapy v historii planety Země. Co dále naznačuje, že se něco semele?

Uveďme alespoň dvě nejzáhadnější události. První je z Polska. V jednom vesnickém kostele mají dřevěný kříž s dřevěnou sochou Ježíše Krista. Zápisy v kostelních kronikách zaznamenávají případy, kdy socha otevřela oči, ačkoli je má normálně zavřené. Pokaždé po tom postihla Polsko nějaká katastrofa. Ať to byly války, mor, záplavy, socha tyto tragédie předpověděla. Říká se, že Ježíš během mše pohlédl na shromážděné věřící a pak své oči zase zavřel. Avšak roku 2000, na Vánoce, lidé přicházeli na půlnoční mši a socha měla již oči otevřené. Dodejme, že tyto oči byly namalované jako zavřené, ale od toho dne byla na kříži socha s otevřenýma očima. Místní farář uvědomil úřady a kříž sundal. Přivolaní odborníci nejprve vyloučili, že by snad oči někdo přemaloval. Největší šok je ale teprve čekal. V kříži nalezli schránku se stručným vzkazem: "V den, kdy Ježíš otevře oči a už je nezavře, zůstalo do božího soudu přesně 12 roků!“

Další událost se týká Mexika, kde je Plačící Madona. Jde o obdobný případ jako v Polsku. Vždy, když se na tváři Panny Marie objevily slzy, postihlo Mexiko neštěstí. Teď ale pláče pořád, což podle faráře věští konec světa. Datum byl stanoven na Štědrý den roku 2012.
Jiří Jaitner
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2470267
DnesDnes102
VčeraVčera580
Tento týdenTento týden682
Tento měsícTento měsíc1897

Partnerské weby

apartman banner