Ruské Centrum světla (sídlí v Moskvě) vede duchovně zaměřené summity, pořádá setkání esoteriků, psychotroniků i léčitelů. Jeho pracovníci jsou přesvědčeni, že v Rusku probíhá velký proces duchovního obrození a upozorňují na řadu indi cií, která naznačují, že má Rusko specifickou - ba dokonce klíčovou roli pro vývoj a budoucnost lidstva na Zemi. Hovoří o tom také jasnovidci a vizionáři z oblastí Altaje, Uralu nebo Jakutska. Proč jsou přesvědčeni o jedinečnosti Ruska?

Planeta Země podle nich zahrnuje čtyři energetické proudy, směry - jih, západ, východ a sever. To koresponduje se čtyřmi druhy energie - jih náleží živlu země, západ vodě (emocionální úrovni), východ vzduchu (mentální úrovni), sever souvisí s ohněm, duchem. Většina esoteriků a mystiků západního světa se ztotožňuje s východními principy lásky a moudrosti, vědomí mnoha náboženství míří východně (chrámy i oltáře se orientují na východ). Rusko je jediná země, která jde svou cestou, je vně i uvnitř orientovaná na sever. Severní pól odpovídá korunní čakře, je spojen s energií vůle a moci. Severní orientace vytváří směr, o němž „zasvěcení“ hovoří jako o kardinálním kříži. (Esoterická astrologie rozeznává tři druhy křížů, ke každému z nich náleží čtyři zodiakální znamení. Pohyblivý kříž ve tvaru úhlopříčky shrnuje fyzické zkušenosti, je to kříž nižšího já, osobnosti, kříž změny, náležejí k němu znamení Blíženci, Panna, Střelec a Ryby. Pevný kříž je vzpřímený a je křížem duše, poznávání a pochopení, patří mu znamení Býk, Lev, Štír a Vodnář. Kardinální kříž je křížem ducha. Má rameno vycházející z pravého rohu a směřuje k pevnému kříži, tvoří třídimenzionální charakter, patří k němu znamení Beran, Rak, Váhy a Kozoroh).

Helena Petrovna Blavatská 1831-1891, měla údajně nadpřirozené schopnosti. Od raného dětství se u ní projevily silné parapsychologické schopnosti, zabývala se spiritismem, jasnovidectvím, magií i alchymií, založila teozofickou společnost. Učení madam Blavatské pracuje s myšlenkou, že je na Zemi sedm základních typů energie, sedm paprsků. Sedmý paprsek je nejnovější, je spojen s energií Vodnáře, odpovídá bílé magii, sjednocení, řádu. Rusko je vodnářskou zemí, sedmý paprsek tedy odpovídá Rusku, to je navíc údajně jedinou zemí, která s tímto typem energie souzní. Proto je hlavně Rusko vedeno energií Vodnáře a toto spojení souvisí s umístěním Ruska, s územím, které zaujímá. Podle mystiků mohou Rusko a konkrétně oblast Moskvy sehrát důležitou úlohu při sjednocení, nalezení nového společného duchovního směru a navázání bratrských vztahů mezi lidmi naší planety. A pomoci mají magické krystaly starodávných národů.

Starověké legendy vyprávějí, že v době Atlantidy existovala ještě další vyspělá civilizace – Hyperborejci. Sídlili na severu, ale jejich kontinent byl teplý. Klima se ovšem změnilo, lidé se stěhovali ze severu na jih, do Indie, přenesli tam s sebou jazyk známý jako sanskrt. Během putování do Indie zanechávali lidé hyperborejské civilizace (Arijové) na vhodně zvolených (svatých) místech pod zemí ukryté magické krystaly křemene. Ty tam stále jsou a určité duchovní skupiny je teď hledají (za použití metafyzických metod i specifických nástrojů). Jejich cílem je na místech nálezů provést obřady a rituály, které by krystaly aktivovaly. Krystaly mají být ukryty v ruských horách - na Uralu, podél řeky Volhy (konkrétně se hovoří o dávném místě síly u Volgogradu - o pahorku Mamajevův kurgan), v Sajanských horách a na Sibiři. Hrany krystalů prý obsahují zásadní a důležité informace, odkaz lidstvu. Novodobá proroctví tvrdí, že od roku 2000 do roku 2013 se krystaly otevírají, budou probouzet mysl a vědomí obyvatel Ruska a jejich prostřednictvím pak i lidí celého světa.
(cul)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2429148
DnesDnes749
VčeraVčera742
Tento týdenTento týden4346
Tento měsícTento měsíc24627

Partnerské weby

apartman banner