Když jsme před časem pátrali po záhadném vznícení pacientky na jihu Čech a po dalších obdobných případech, netušili jsme, že brzy přijdou další ohlasy. Některé z nich jsou velmi zajímavé, posuďte s ami.

Jistá žena z Plzně žila několik let v cizině. Vzpomínala na záhadný případ z USA, kdy mladý pachatel brutálně zavraždil stopařku a její tělo zapálil, aby znesnadnil policistům identifikaci. Netušil, že dívka shoří jen částečně, přesně jako v případech spontánního samovznícení. Okolní listí a trávu žár vůbec nezasáhl. Odborníci později odhalili, že šlo o takzvaný knotový efekt. Tělo připomíná svíci s knotem kolem obvodu. Vosk se při zapálení svíčky rozpouští a vsákne se do širokého knotu. Hoření je pomalé a atypické. Jenže v případě lidského těla by žár dosahoval 1500 až 1700 stupňů Celsia!

Druhé svědectví nabídl Josef Staněk z Prahy. V dětství se v sousedství upálil mladý muž, mrtvola byla zuhelnatělá, ale křeslo a záclony oheň nezasáhl.
V roce 1877 se v Pošumaví odehrála podivná tragédie, hospodářův syn uhořel v seníku. Opět shodný scénář: ohořelé tělo, netknuté seno. Jako kdyby tu úřadoval nějaký inteligentní oheň. Je něco podobného vůbec možné?

Existují ale i děsivější případy. V 60. letech v Jižní Americe uhořela dvojice experimentátorů. Patřili k tajemnému kultu a zabývali se experimentováním s jógou. Oba současně a shodně vzplanuli, zvláštní nafialovělý oheň je okamžitě usmrtil. Teplota musela přesáhnout 1990 stupňů Celsia! Odborníci tvrdí, že něco podobného je zcela vyloučeno, ale jak tedy podivnou událost vysvětlit? Působením magických sil? Nebo se lidské tělo může proměnit v kulový blesk?
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2503629
DnesDnes428
VčeraVčera706
Tento týdenTento týden1881
Tento měsícTento měsíc14975

Partnerské weby

apartman banner