„Pořád čtu o tom, jak člověk jen svými myšlenkami může změnit svůj život a to, co ho obklopuje. Nepatřím k lidem, kteří takovým věcem slepě věří. Prováděly se nějaké pokusy, které by sílu energie lidských myšlenek potvrdily - dok ázaly?“ zeptala se dopisem slečna Veronika T. z Pardubic.
Již v roce 1975 dělal určité pokusy J. Pettet z Michiganu, své zkušenosti pak posléze shrnul na kongresu psychotroniky v Monte Carlu. Jeho pokus byl celkem jednoduchý a může ho provádět prakticky kdokoli i doma. Vědec umístil do dvou stejných misek třicet zelených fazolek a staral se o ně pečlivě dalších jedenáct dní. Pravidelně a ve stejných intervalech fazole v miskách zaléval, ovšem na jednu misku navíc každý den působil po dobu 15 až 30 minut svou mentální energií. Seděl zkrátka před miskami, navodil si příjemné myšlenky na semena té jedné z nich a mlčky je pozoroval - jen se na ně díval, nic víc. Jak uvedl, během doby, kdy k fazolím vysílal pozitivní myšlenky, se zcela oprostil od jakýchkoli pochybností, že by to bylo snad hloupé nebo směšné. Misky měl před sebou obě, aby zamezil spekulacím, že na semena působila tepelná energie, která z člověka přirozeně vyzařuje. A výsledky?

Pro mnohé odborníky byly naprosto šokující! V kontrolní misce nevyklíčilo pět fazolek a rostlinky v průměru vyrostly do výšky 3,6 centimetrů. Nejvyšší rostlinka se vytáhla až na 11,25 centimetrů. Na misce ovlivňované myšlenkami rovněž nevyklíčilo pět fazolek, ale průměr výšky vyklíčených stonků činil 20,75 centimetrů a nejvyšší rostlinka měřila 45 centimetrů. V různých obměnách byl od té doby pokus badatele Petteta opakován, výsledky byly podobné. Jak to vysvětlit? Vědci se domnívají, že lidský mozek vysílá a okem jako optickým systémem směruje elektromagnetické záření velmi krátkých vlnových délek, které do jisté míry ovlivňují okolí.
(xar)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2501380
DnesDnes349
VčeraVčera680
Tento týdenTento týden4070
Tento měsícTento měsíc12726

Partnerské weby

apartman banner