Britští vědci nedávno odhalili a zveřejnili složitě strukturovaný genom pšenice. O záhadách kolem něj jsme si už vyprávěli, ale neměli bychom zapomenout i na taje kolem lidského genetického kódu, i když od jeho dešifrování uplyn ulo víc jak deset let.

Dne 26. června roku 2000 na světové rošádě v americkém stylu promlouval dokonce Bill Clinton. „Dnes jsme se naučili jazyk, kterým Bůh stvořil život,“ říkal tehdy. Možná měl mluvit trochu opatrněji, prolomilo se poslední „stvořitelské“ tabu, což se nám může vymstít. Poznání přineslo lidstvu i příslovečnou hořkou pilulku.

Nejprve trochu teorie. Každý pozemšťan má v sobě asi tři biliony buněk a všechny obsahují ucelenou dědičnou informaci. Ta je složena z řetězce kyseliny deoxyribonukleové, obsahuje tři miliardy znaků – genetický kód. Lidstvo zajásalo a radovalo se, že budeme léčit zhoubné choroby, dožijeme se 150 let a náš život se zkvalitní. Nebude to ale jednoduché. Co vlastně zničilo zaniklé vyspělé civilizace dávnověku? Války bohů? Jaderná katastrofa? Změna klimatu? Nebo jejich „supervyspělost“? Vědci spekulují, že nás mohou v budoucnu klidně zlikvidovat vyspělí roboti, které sami vytvoříme. Světově proslulý badatel, vědec a záhadolog Zacharia Sitchin zjistil, že lidský genom se nevyznačuje žádnou mimořádností, v 70 procentech se shoduje s myším, v 99 procentech s opičím. Domnívá se, že veškerý život na Zemi pochází od střetu planety s nebeským tělesem – a navíc kdosi neznámý do lidského genomu „vpašoval“ asi 300 výjimečných genů! Byli to sumerští bozi z vesmíru, bájní Anunnakové? Prý ano. Anunnakům se podařilo vytvořit inteligentní bytosti, které pak podléhaly dalším experimentům. Výsledkem byly nejen odlišné rasy, ale i zrůdy, o nichž se zmiňuje už bible.

Jeden z (možných) důkazů máme i u nás. V Jindřichově Hradci najdeme v jednom z kostelů dokonce jakési „matrice“, malby skřetů (zrůd?). Na obraze se vyjímají vědci sedící u počítačů. To vše pochází ze středověku, církev tyto kacířské výjevy nikdy nenechala odstranit. Je zajímavé, že poblíž působili i templáři. Kdo a proč šílený komiks umístil do křesťanské svatyně? Je to informace pro mudrce, budoucí generace nebo varování před další zkázou lidstva?
(sun)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373013
DnesDnes442
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2263
Tento měsícTento měsíc442

Partnerské weby

apartman banner