V pověsti z Blanského lesa se praví: „Na Kleti sedí temný drak, koho dostihne, s tím zatočí!“ My se ale podíváme do Brlohu, půvabné obce uprostřed chráněné krajinné oblasti. Před časem jsme tu pátrali po řádění hřmotícího ducha, který ohrožoval hlavně seniory. Není vyloučeno, že spouštěčem byli sami obyvatelé domu s pečovatelskou službou, respektive jejich zjitřené emoce. V pokojích a bytech létaly talí ře, padalo nádobí a na chodbách se ozývaly záhadné kroky. Možná také, že nájemníci „probudili“ energetického „strážce“, aktivovali spící negativní psychickou energii v místě děje. Tu naměřili psychotronici právě u domu. A jak se sem dostala?

Údajně jde o energetický otisk velké tragédie. Předchozí majitelé domu (a bývalého statku) zápasili s rodovou kletbou. Nyní jsme vyslechli jiný příběh, jistá návštěvnice se na Šibeníku (786 metrů nad mořem) setkala s obří postavou, s bytostí se svítícíma očima.

Dalším cílem je romantická osada Kuklov. Najdeme tu torzo františkánského kláštera. Předci starousedlíků skálopevně věřili v existenci rozsáhlého podzemního labyrintu, občas se prý někdo propadl do podivné díry. Podzemní chodby mají vést až k Českému Krumlovu. Záhadologickou lahůdkou je pověst o nepokojných duších, zavraždění řeholníci údajně straší ve štolách. Byli zaživa upáleni během husitských válek. Podle lidí jde o skutečnost a proč ne? I zde mohl zůstat již zmiňovaný „otisk“ středověké tragédie. Čím větší je utrpení obětí a jejich fixace k místu, tím je záznam silnější a občas se nám „přehraje“.

Je docela možné, že původní klášter františkánů stál na místě někdejší pohanské (keltské?) svatyně. Potom by ona udivující zjevení mohla souviset i s jinými událostmi. Dokázali mniši krotit zbytky pohanských energetických démonů? Po likvidaci konventu jim zase nic nestojí v cestě. „Jsou tu dva druhy přízraků,“ řekl nám jeden regionální badatel.  A možná i dva druhy lidského strachu. Jsou zbytečné?
(jiř)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2375413
DnesDnes167
VčeraVčera902
Tento týdenTento týden4663
Tento měsícTento měsíc2842

Partnerské weby

apartman banner