Přízraky, strašidla či démony najdeme téměř v každém hororu. Vzpomeňme na ten klasický s názvem „3,15 zemřeš“. Mohl se zakládat na skutečné události?
Skutečnost je taková, že se do domu v Ocean Avenue č. 112 nastěhoval 18. prosince 1975 manželský pár – Georg a Kathy Lutzovi se třemi malými dětmi. Stavba v nizozemském koloniálním slohu měla k dispozici šest lož nic, bazén a přístřešek na úschovu člunů. Vše bylo k mání jen za 80 tisíc dolarů, protože rok předtím tam čtyřiadvacetiletý Newyorčan DeFoe zastřelil své rodiče, dva bratry a dvě sestry.

Rodina Lutzových přesně 28 dnů po svém nastěhování nemovitost kvapně opustila. Podle jejich výpovědi začaly nepříjemnosti s hnilobným zápachem, který se táhl celým domem, s černým slizem v koupelně a s nesčetným množstvím much v jedné z ložnic. Těžké domovní dveře byly vypáčené a visely jen na jednom pantu. Venku na sněhu se objevily stopy rozštípnutých podkov a dveře od garáže byly téměř vytržené, a to silou, která daleko přesahovala lidské možnosti. Kathy Lutzová vyprávěla, že cítila, jak ji objímají neviditelné paže. Z objetí se jen stěží osvobodila a na těle se jí objevily krevní podlitiny. George vyprávěl, že slyšel neviditelný dechový orchestr a viděl ohromnou bílou postavu s kápí přes hlavu. A když jednou v noci malá dcerka ukázala k oknu, spatřili tam dvě ohnivé červené oči.

Strašidelné příhody se snadno staly námětem televizního seriálu a la Buffy – přemožitelka upírů. Po několika rozhovorech s rodinou Lutzových se vynořil Jay Anson, který upletl bestseller The Amityville Horror – A True Story. V roce 1979 se kniha poprvé dočkala filmové podoby.

Po rodině Lutzových se do strašidelného domu na Long Islandu nastěhovali James a Barbara Cromartyovi. Dům už v té době ale nic zvláštního nevykazoval. Kathy Lutzová během produkce filmu zemřela.
(zla)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2373005
DnesDnes434
VčeraVčera940
Tento týdenTento týden2255
Tento měsícTento měsíc434

Partnerské weby

apartman banner