Byli jste svědky nadpřirozeného jevu, vrtá vám v hlavě nevysvětlitelný úkaz, který jste viděli, chcete přijít na kloub záhadám, které se objevují v blízkém okolí? Nebo se jen toužíte stát slavnými jako zvláštní agenti Mulder a Scullyová z e seriálu Akta X? Existuje několik pravidel a zásad pro vyšetřování paranormálních jevů.

Především nečekejte dramatický sled událostí, ani senzační odhalení. Paranormální vyšetřování je proces výzkumu, dokumentace, nahrávání, sledování, jsou to hodiny a hodiny strávené hledáním důkazů a jejich vyhodnocováním. Takže trpělivost především!

Veškerá logická zdůvodnění zkoumané záhady, objektivní i subjektivní příčiny musí být brány v potaz v celém svém spektru. Například vyloučení závad v elektroinstalaci, špatné spoje, které mohou vyvolávat jiskření, vyzrávání materiálu, ze kterého je vyroben nábytek a jeho praskání, možnosti plísní, které mohou u člověka vyvolávat otravu a následné halucinace, ale například i blízkost zkoumaného jevu u elektrárny, vodních zdrojů, počasí, atd.

Za druhé - pokud se vydáváte hledat tajemno na neznámých místech – nechoďte nikdy sami! Je to nejen bezpečnější, ale navíc budete mít i další svědky, kteří mohou potvrdit výsledky výzkumu.

Za třetí – nezbytné je zdokumentování veškeré činnosti. Rozhovory s dalšími spolupátrači, zaznamenávání každodenních událostí, změny v chování, počasí, vše zapisujte pro další analýzy.

Dále prostudujte veškeré dostupné informace, které se vztahují k historii zkoumaného místa – pátrejte v místní knihovně, regionálním tisku, na internetu, ptejte se starousedlíků, sousedů… Rovněž není od věci prolistovat starší čísla SPIRITU a podívat se do rubrik, kde popisují své zážitky čtenáři. Získejte správné vybavení a naučte se jej ovládat. Zařízení pro záznam obrazu, zvuku, různé měřící přístroje. Mezi základní vybavení pro zkoumání patří zejména:
- videokamera s nočním viděním
- digitální fotoaparát, se kterým se dá fotit i za špatných světelných podmínek a má vysokou citlivost (ISO)
- audiorekordér - zvukový záznamník s vysokou citlivostí pro záznam EVP
- měřič elektromagnetického pole EMF
- laserové teploměry a laserové měřiče vzdáleností
- počítač a software pro zpracování získaný dat (střih videa a zvuku, editor na úpravu fotografií, program pro výpočet a porovnávání teplot…)
- a další jako média pro záznamy (paměťové karty, disky, pásky), náhradní zdroje energie pro vyjmenované přístroje, svítilna, sešity pro psané záznamy, hodinky a stopky…

Pokud vše máte, seznamte se s obsluhou a použitím tohoto průzkumného vybavení a můžete vyrazit do terénu… Přejeme hodně štěstí a rádi budeme informovat o vašich úspěších a objevech na našich stránkách.
Roman BINDER

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474868
DnesDnes35
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1209
Tento měsícTento měsíc6498

Partnerské weby

apartman banner