Jistý vědecký pracovník na kongresu v roce 1995 prohlásil: „Svět nepřevrátila víra v UFO, ale kvantová fyzika.“ A měl docela pravdu. Představme si, že v nitru hmoty neexistují žádné záchytné body, žádné základní stavební kameny. Existuje jen superkomplikovaná „síť“ vztahů mezi částic emi celků, my samotní jsme někde uprostřed tohoto „víření“. Kvantové teorie zbouraly poslední jistoty lidstva, klasické teorie o existenci hmoty i platnost některých přírodních zákonů. Ale dost fyziky, přejděme rovnou k záhadám.

Tohle všechno už dávno znali naši předci, ale odkud? Ať se nám to líbí nebo ne, my jenom paběrkujeme z jejich odkazu, učení a duchovních proudů celého světa. Odtud zřejmě čerpali i naši mudrcové. Zdá se, že vytvořili zvláštní kmen, jako kdyby je kdosi neznámý vybíral a posílal mezi nás. V Indii náhne procitne Buddha („Osvícený“), tamtéž hinduisté uctívají podivnou „božskou trojici“ a jejich nekonečná vtělení (avatáry). Izraelští proroci Eliáš, Elíša, Daniel, praotcové Henoch, Abraham či Jákob, čínský mudrc Lao-c, boží synové jihoameričtí či antičtí zasvěcenci, ti všichni patří do stejné skupiny vyvolených. Nesmíme zapomenout ani na Ježíše Krista a svatého Jana Křtitele. Všichni zvláštně přicházejí na pozemský svět a zvláštně z něj odcházejí.

Stále více se diskutuje o tom, zda je náš život skutečnou realitou. Zkusme si představit opak, život v jakési virtuální realitě. Náš časoprostor totiž dosud vnímáme jen částečně a notně zkresleně. Stojíme na jevišti jako herci, představení má předem daný scénář, rozdělené role. Ale kdo je tím Velkým režisérem? Bůh? Bohové? Vládci z kosmu? Cizí vyspělá inteligence? To zatím netušíme a neznáme ani diváky tohoto představení, jen tušíme jejich existenci. Možná už ale brzy zmoudříme, stačí si vzpomenout na slova papeže Pavla II., který už v roce 1999 připustil, že nebe, očistec a peklo reálně neexistují, jde pouze o stavy duše. Možná stojíme před zásadní proměnou celé společnosti, světa, myšlení. Dveře do neznáma se zvolna otevírají, ale co je za nimi?
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2474870
DnesDnes37
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1211
Tento měsícTento měsíc6500

Partnerské weby

apartman banner