Paní Vlastu H. z obce na Děčínsku zaujaly tzv. agrosymboly: „Každý rok se zejména v letním čase objevují i v Česku kruhy v obilí. Slyšela jsem o průzkumu obrazců, které se objevily v obilném lánu u Krásné Lípy, tedy v našem kraji, už někdy v polovině června. Ale o dalších nem ám zprávy. Můžete, prosím, poshánět nějaké informace?
Průzkum agrosymbolů by u nás v rámci celé republiky měl koordinovat Klub psychotroniky a UFO z Plzně, mimochodem - od roku 1993 jich prý bylo zaevidováno kolem tří stovek. Během letošního července se objevily záhadné půlkruhové obrazce v obilí na poli mezi Dobrovicí a Bojeticemi na Mladoboleslavsku. Vznikly uhlazením obilí.

Část místních lidí tvrdí, že je to poselství UFO, někteří v tom vidí podvod a považují obraz na poli za lidský výtvor. Jisté je, že obrazec vznikl v noci, při bouřce. Odborníci a záhadologové spekulují o pravděpodobném podílu prudkého návalu rotujícího větru při bouřce. Někteří senzitivní lidé tvrdí, že v prostoru obrazce cítili bolest hlavy, ozvalo se několik lidí, kterým údajně na místě přestal fungovat telefon. Některé z klasů zde byly zdeformované a ožehnuté.

Podivné útvary se objevily i v poli pšenice mezi Kunínem a Suchdolem nad Odrou, další obrazec - sestava několika kruhů propojených linkami - pak ozdobil pole vedle dálnice D1 u Velkého Meziříčí - opět po bouřce a opět se spekuluje o UFO či zásahu lidské ruky (nelze ho vyloučit, ke kruhům v obilí se sbíhaly vyšlapané cestičky). Ve druhé polovině července vznikly agrosymboly v obilném lánu u Velešovic, v blízkosti jihomoravského Rousínova. Zatímco zemědělci nadšení neprojevili a považují kruhy v obilí za pořádné darebáctví, jiní lidé hovoří o vesmírných energiích, které se nám snaží předat nějaké poselství.

Tak to bychom měli namátkou několik případů z našich regionů, ale podívejme se i do zahraničí. V červenci se množství agrosymbolů objevilo zejména ve Velké Británii, v hrabství Wiltshire. A asi největší pozornost z nich přitáhl obrazec, který vznikl u zdejší nejvýznamnější prehistorické památky - Stonehenge. Šlo o obří kruh v obilí, asi jednašedesát metrů velký. Někdo se domnívá, že má tento kruhový útvar na svědomí působení magnetického pole Země, jiní se drží teorie o aktivitě mimozemských civilizací. Jedna z hypotéz hovoří také o tom, že by se mohlo jednat o projev energie nashromážděné v ionosféře, která svým vybitím stvoří otisk dávných energetických drah, které tu zůstávají z mýtické minulosti. A ten, kdo na nic takového nevěří, se zřejmě přikloní k názoru, že jde o dílo nějakých počítačových grafiků.
(cul)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456985
DnesDnes111
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden111
Tento měsícTento měsíc7931

Partnerské weby

apartman banner