Většina těch, kteří se aktivně zajímají o údajné ztroskotání UFO poblíž amerického Roswellu, již viděla celosvětově dostupný dokument o pitvě mimozemské bytosti. Myslíte, že je pravý? Omyl, někdo nás po více než še desáti letech od incidentu jen stále tahá za nos.

Vraťme se do minulosti. Dne 4. července 1947 prý poblíž Roswellu spadla loď s vesmírnými bytostmi. V debatách se můžeme dozvědět spoustu zajímavostí i naprosté nesmysly. Nazlobený senátor Steven S. toho měl také dost, a tak v 90. letech osobně požádal amerického ministra obrany o vysvětlení událostí. Ten ho odkázal na Národní archiv, kde však neležel ani jediný list papíru, fotografie či film. Když Steven S. Pohrozil sestavením vyšetřovací komise, ministerstvo přispěchalo s „náhradním“ vysvětlením: v Novém Mexiku havaroval balón v rámci tehdejšího projektu Mogul. Komise nakonec stejně vznikla, ale pouze konstatovala, že akta Roswell neexistují, všechny materiály byly skartovány, navzdory tomu, že byly vedeny v režimu „Permanent“, skartaci tak nikdy podlehnout neměly. Kdo má tak silné slovo a moc, že dokáže obejít zákony?

Zajímavé je, že ve stávajícím roce (1995) se čirou náhodou objevuje i onen dokument s pitvou mimozemšťana. Má ale mnoho trhlin: bytost vypadá jako loutka či znetvořený člověk a tehdejší prezident Truman nemohl být v Novém Mexiku, když se dokument pořizoval. Po zaostření a zvětšení jedné z tabulek v pitevně čteme: „Nebezpečí, maximální pobyt dvě hodiny!“ Mimozemšťan má na pravé noze viditelné zranění, specialisté ho identifikují jako tzv. radiační spáleninu. Byl snad onen pitvaný obětí tajných pokusů a radiací?

Američtí investigativci jsou přesvědčeni, že spis Roswell se neztratil, ani nebyl skartován, pouze rafinovaně ukryt. Přišlo by se na to, že údajná havárie v roce 1947 byla jen rafinovaným podvodem. A účel? Postrašit tehdejší Sovětský svaz a přimět politiky, aby odhlasovali navýšení výdajů na zbrojení. Studená válka byla v plenkách a zbrojaře nic nezastavilo. Vždyť se strachem z mimozemšťanů se obchoduje velmi dobře!
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452426
DnesDnes333
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden333
Tento měsícTento měsíc3372

Partnerské weby

apartman banner