Lidská zvědavost je bezmezná. Touha po senzacích a neobyčejných událostech vládne světem. Svědectví o příšerách a jejich existenci se často liší. Jsou však případy seriózně doložené svědeckými výpověďmi. Některé zprávy pocházejí ze spisů starých tisíc let, jiné jsou včerejší. V archivu Mezinárodní společnosti kryptozoologie mají několik set prohlášení očitých svědků o existe nci jezerní obludy ogopogo.

Jméno jí dali původní obyvatelé, indiáni, žijící na březích jezera Okanagan, obrovské plochy 320 čtverečních kilometrů. Jezero leží stranou, v nádherné civilizací nedotčené krajině. Indiánští obyvatelé jí na kánoích denně vozili jako potravu, ale i jako úplatek, malé i větší živočichy.

K historické události došlo za krásného slunného rána v červenci 1974. Zdatná plavkyně, Barbara Clarková, se blížila k plovoucí dřevěné plošině, zakotvené asi 400 metrů od břehu jezera.
„Chtěla jsem si na plošině odpočinout a blížila jsem se ke schůdkám, když jsem si stoupla na cosi obrovského a poměrně měkkého. Vyděsilo mě to. Cítila jsem, že jsem si poškrábala nohu od stehna až ke kolenu. Rychle jsem vylezla nahoru a seshora jsem ji pak uviděla. Byla černá nebo tmavě šedivá, jako bývají ryby. Byla jsem od ní asi tak šest metrů. Řekla bych, že byla velká deset metrů a skoro dva metry široká. Hlavu měla pod hladinou, byla vidět jen hřbetní ploutev. Plavala klidně, nečeřila vodu, jako by byla zvyklá, že tam odjakživa je.“

Za Barbarou Clarkovou se vydal Richard Greenwell, který potvrdil, že tato zpráva odpovídá tomu, co vyprávěli indiáni. Nejen Barbara Clarková, ale i jiní svědci popisují jezerní obludu podobně. Je podložené, že v jezeře Okanagan žije neobvyklý, přibližně osmnáctimetrový živý tvor.

Kanada oplývá nádhernými a často odlehlými jezery. Také v nich objevili rybáři obrovské obludy. Skupina dobře technicky vybavených potápěčů, zachytila v roce 1977 v jezeře Poningamook přítomnost asi sedm a půl metru dlouhého živočicha. Prostřednictvím sonaru jej sledovali celých deset dní. Skupina potápěčů měla k dispozici i kameru, takže mohla pořídit snímek vodního tvora ve chvíli, kdy proplul pod jejich člunem. Tyto fotografie se bohužel zatím nemohou stát nevyvratitelným důkazem o existenci tohoto tvora.

Musíme se ale zamyslet, v Mezinárodním archivu kryptozoologie, jsou uchovány protokoly o výpovědích nejméně dvou set svědků, kteří nejsou ani blázni, ani lháři, mají dobrou pověst a jsou důvěryhodní, přesto tvrdí, že viděli v jezeře obrovské tvory .
(nag)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2475395
DnesDnes562
VčeraVčera582
Tento týdenTento týden1736
Tento měsícTento měsíc7025

Partnerské weby

apartman banner